Cvičení s Olinkou 2018
Zdá se vám, že aerobic, deepwork, bubnování a sborové zpívání nejde dohromady? U nás ano. Již po sedmé jsme přivítali skvělou lektorku Olinku Šípkovou. Ta náležitě rozproudila krev všem cvičenkám, které nedbaly třeskutého mrazu, sněžení ani plesů, a dostavily se do naší školní tělocvičny. Jejich nasazení a nadšení přineslo všem zúčastněným pěkné chvíle. Jedinečným specifikem této akce je od samotného počátku propojení sportovního výkonu s živou muzikou – finálové provedení aerobické sestavy vždy doprovází sólo na bicí nástroje, které letos opět rozduněla Anička, a relax zpříjemňují přítomným naše pěvecké sbory Loučňáček a TapTýda. Každoročně bývá zmiňována také rodinná atmosféra, kterou si ve školní tělocvičně všichni náramně užívají. Vše nasvědčuje tomu, že i letos zcela převládala spokojenost a radost ze setkání. Velké poděkování patří Olince Šípkové (parádní lekce dance aerobicu, deepworku i relaxace), Aničce, Loučňáčku a TapTýdě (sólo na bicí soupravu, hudební produkce), Radkovi, Honzovi, Peťovi, Alexovi, Tomovi a Táďovi (zapůjčení, stavba jeviště), Kubovi (nazvučení a mix celého odpoledne), Zdeňce, Báře a Míše (zajištění šatny), Pavlovi, Věrce a Věrce (fotodokumentace a video), členům FalconFight (pořadatelská služba), všem přispěvatelům do tradiční tomboly a samozřejmě nadšeným sportovkyním, které naši tělocvičnu prohřály svým nasazením, potem i úsměvem. Těšíme se příště.
24. 2. 2018    Petr Lukáš
Cena Prof. Dr. Viktora Dostala
To tak jednou ve víru pátečního kolotoče zvednu telefon, ze kterého se ozve příjemný hlas mluvčí šumperské radnice: „Mám pro vás dobrou zprávu. Loučňáček byl vybrán městem Šumperk a obdrží cenu profesora Dostála. Čekáme vás ve středu 21.02.2018 na radnici.“
Do Šumperka jsme dnes zavítali a ještě teď vstřebáváme ten povzbuzující zážitek a pěkná slova uznání, která se naší škole a jejím sborům dostalo. Děkujeme, že jsme mohli být mezi ohodnocenými.
Prof. Dr. Viktor Dostal je šumperským rodákem, který strávil podstatnou část života ve Vídni, kde pracoval. Byl významným alergologem a imunologem. Svému rodišti prospěl mnoha dary, které již přesáhly hodnotu tří milionů korun. Od roku 1994 je čestným občanem města Šumperka. Již řadu let je městem udělována cena Prof. Dostala, nad kterou po profesorově úmrtí převzala záštitu jeho manželka Dr. med. Elisabeth Dostal. Oba již podpořili mnoho spolků, organizací i jednotlivců. Jsme teď jedněmi z nich a budeme i nadále ze všech sil usilovat, abychom dělali čest sborům, škole i obci.
21. 2. 2018    Petr Lukáš