Den Země 2024

dube, 2024

Den Země 2024

Den Země na naší škole se opravdu povedl. Deváťáci a žáci ze žákovské samosprávy, pod vedením p.u. Schneiderové, vymysleli mnoho aktivit. A jak to vypadalo? Rozděleni do skupin jsme nejprve hledali stanoviště s úkoly skryté po celé budově školy. Brodili jsme se bažinou, poznávali květenu, správně třídili odpad, přenášeli vodu složitým terénem, poznávali po čichu vůně, házeli na cíl, jazýčkem nabrali potravu, psali vzkaz Zeměkouli, opravovali popletené popelnice, uhnětli jsme si semínkovou bombu. Bylo připraveno několik dílniček, kde se vyráběly náramky, hračky a dekorace. Přivítali jsme také děti z mateřské školky, které si vyzkoušely mnoho aktivit s námi. Po splnění první části programu si menší žáci tvořili výrobek dle vlastního výběru a větší žáci se vydali na úklid vesnice. Celý projekt byl obohacen chutnou svačinkou, kterou připravily učitelky z mateřské školky pro celou školu a školku. Děkujeme a těšíme se na další zábavný den ve škole.