Okresní kolo ve vybíjené

dube, 2024

Okresní kolo ve vybíjené

V pátek 12. dubna 2024 se vybrání žáci a žákyně čtvrté a páté třídy zúčastnili okresního kola ve vybíjené. Akce se odehrávala na Základní škole 8. května v Šumperku. Naše děti sehrály 4 utkání. Hned zpočátku to pro ně byl skutečně velký náraz a překvapení. Všechna čtyři družstva byla z větších škol, a tyto školy mohly vybírat ty nejlepší z nejlepších, co se výkonu - tedy schopnosti vybíjet protihráče týká. Naše děti, přestože prohrály všechny zápasy, nedaly "svou kůži zadarmo" a držely se do konce všech čtyř utkání. Opět prokázaly smysl pro fair play, když několikrát přiznaly přešlapy nebo vybití, která rozhodčí neviděla. Ze strany rozhodčí jsem vůči našemu týmu vnímal i jistou náklonnost a sympatie (nikoli nadržování). Naše hráčky a hráči se na ni občas obrátili s dotazem a ona jim z vysokého empiru vždy trpělivě odpovídala a vše potřebné vysvětlovala. Všem se při hře dařily pěkné "kousky", ať již vybití nebo naopak zpracování/chycení rychle letícího míče. Po posledním prohraném zápase se stalo naším favoritem družstvo ze základní školy v Mohelnici. Hráli s námi nejférověji. Právě oni nakonec okresní kolo vyhráli a postupují do kola krajského, které se uskuteční v Prostějově. Přejeme jim hodně zdaru. Účast na okresním kole v Šumperku byla pro všechny naše děti skvělou zkušeností. Hráli se ctí a čest jim také patří.