Pythagoriáda
Již tradičně se žáci 5. - 8. ročníku zúčastnili matematické soutěže. S řešením zapeklitých úloh si nejlépe poradili a byli nominováni do okresního kola soutěže: L. Komárková z 5. třídy, K. Bušínová, K. Kopotová ze 6. třídy a J Vyskočil z 8. třídy. Držme palce!
31. 1. 2020    Jana Plosová
První vysvědčení
A je to tady! Půl roku jsme pilně pracovali a zasloužili se o své první vysvědčení.
Blahopřeji všem prvňáčkům ke krásným výsledkům a přeji hodně zdaru i ve druhém pololetí.
30. 1. 2020    Věra Lukášová
Prvňáčci na lyžích
Ve dnech 27.-29. ledna proběhl na sjezdovce pana Kareše lyžařský kurz pro prvňáčky. Žáčci přistupovali k výuce s neutuchajícím elánem a už druhý den vyjeli všichni na vleku a sjeli celý svah. Za svou velkou snahu a pokrok, který za tři dny udělali, získalo všech dvanáct účastníků medaili a titul Lyžník 1. třídy. Děkuji instruktorům za trpělivost a rodičům za každodenní pomoc s přípravou i přepravou dětí.
Tyto dny strávené mimo školní lavice nám přinesly hodně společných zážitků. Ani větrné počasí nám nevzalo radost ze zimního sportování. Tak ať nás lyžování baví i nadále. Snad nám to letošní zima ještě dovolí.
29. 1. 2020    Věra Lukášová
Lyžařský kurz
Alespoň trocha přírodního sněhu, který nám letošní zima stačila nadělit, nám stačila k tomu, abychom se vypravili na lyže a snowboardy. Mrazivá rána, cesty starými vlaky, těžké dopínání přeskáčů a dotahování nekonečných šňůrek, rozbíjení ledovek vzniklých přes noc ve vázání šroubováky, zahřátí a rozcvičky, slalomy, jízdy po jedné i po dvou, hranolky s hořčicí, párky v rohlíku s tatarkou, ale také pár úrazů, které naštěstí dopadly dobře.
24. 1. 2020    Anita Bučková
Zimní vesnička Prvňákov
V prvouce si povídáme o zimě. Rozhodli jsme se, že si v rámci výtvarné a pracovní výchovy vyrobíme vesničku, která "zažívá" pravou zimu. Z papíru jsme složili domečky, namalovali zimní kulisy, nakreslili cestičky, zasadili stromy, vyrobili panáčky... A náš Prvňákov je na světě. Pojďte se podívat.
23. 1. 2020    Věra Lukášová