Loučňáček gratuloval Seniorkám
Loučňáček vystoupil na výročním koncertu šumperských Seniorek a popřál jejich sboru vše dobré k 25. výročí založení. Ve velkém sále Městské knihovny TGM v Šumperku se odehrálo příjemné setkání generací. Každý z vystoupivšich sborů jde tak trošku vlastní hudební cestou, přesto jsme se hudebně pěkně doplňovali, nabídli své interpretace rozmanitých skladeb a nakonec společně zapěli známou Okolo Bludova. Děkujeme za vlídné přijetí a těšíme se na další spolupráci.
21. 10. 2021    Petr Lukáš
Jak se žije nevidomému člověku
S klientkou a zaměstnankyněmi Tyflocentra v Olomouci si povídali žáci druhho stupně. Vyzkoušeli si plno her, pomůcek a předmětů denní potřeby, které využívají nevidomí lidé.
20. 10. 2021    Milena Rudolfová
Stužkování prvňáků
Ve středu 20. října jsme na naší škole uspořádali slavnostní stužkování prvňáků. O půl čtvrté jsme se i s rodiči sešli v první třídě. Prvňáčci s nadšením četli, přednášeli říkanky, zpívali, počítali, jezdili vláčkem, vozili písmenka ve výtahu, psali na stroji, tvořili slovní úlohy...
Potom jejich práci zhodnotil pan ředitel. Kamarádi z deváté třídy jim spolu se svou třídní učitelkou předali trička s logem školy a dárečky, které pro ně vyrobili.
Zatímco si děti v družině pochutnávaly na výborném občerstvení, které pro ně nachystali starší spolužáci, proběhla v první třídě krátká rodičovská schůzka.
Na závěr jsme se společně pobavili u promítání fotografií z našeho osobnostně sociálního kurzu Terra animalis 2021.
Děkuji panu řediteli, paní učitelce Komárkové a žákům deváté třídy za pomoc při organizaci této akce.
Rodičům děkuji za podporu a prvňáčkům přeji hodně úspěchů a radosti při poznávání světa písmen a čísel.
20. 10. 2021    Věra Lukášová
Umění v pravěku, pravěk ve škole
Trvalo to dlouhý věk, než vyvinul se pračlověk. Byl porostlý i na líci, podobal se opici. Když zhotovil si luk a šíp, hned mu bylo mnohem líp. A když mu zbyla trocha času....dal se do malování...
19. 10. 2021    Milena Rudolfová
Popelky na šprušlích
Potřebujete zamést, omést, vyčistit, utřít, vymalovat a k tomu ještě máte peří a bydlíte v budce o velikosti 12 x 12 cm? Pak jsme pro vás ti praví! Provádíme úklidy, vystěhování starého nábytku i výškové opravy v podzimním období, abychom vám váš jarní návrat do domovů co nejvíce zpříjemnili.:)
19. 10. 2021    Anita Bučková