Běžkařská výzva
Do vrcholové knihy se zapsali zkušení běžkaři i úplní nováčci Někdo přišel jenom pěšky, ale byli i tací, co to vzali na bruslích nebo na koni.
27. 2. 2021    Magda Komárková
Zima ve druhé třídě
V rámci prvoučného učiva jsme sledovali zimní proměny přírody. Zima se nám předvedla v celé své kráse. V rámci možností jsme si užili zimní svátky, na vycházkách zkoumali stopy ve sněhu, tvořili sněhové obrázky, testovali chůzi na zledovatělých cestičkách a nechyběla ani prima koulovačka. Ve výchovách jsme vyráběli čerty, vánoční přáníčka, andílky, malovali mrazivé květy na "okna" a ze slané vody tvořili rampouchy.
Své poznatky jsme pomocí klíčových slov zapsali na sněhové vločky, které nám ve třídě vytvořily myšlenkovou mapu. Zimo, děkujeme za tvá kouzla a všechny pěkné zážitky. Teď už se pomalinku začínáme těšit na jaro.
24. 2. 2021    Věra Lukášová
Od zrníčka ke chlebu
Zdánlivě nudná fotka, ale pod sněhem se něco děje: naše žito se otužuje, před nejhorším mrazem ho chrání vrstva sněhu. Přesně podle pranostiky ÚNOR BÍLÝ, POLE SÍLÍ!
18. 2. 2021    Magda Komárková
Společenstvo lesa -4. třída
Naše společná práce v přírodovědě. Všichni se snažili a něčím přispěli. Navíc jsme se dozvěděli něco nového o lese a jeho obyvatelích.
4. 2. 2021    Petr Kršek