Podzim ve druhé třídě
V rámci prvoučného učiva jsme si povídali o podzimu. Změny v přírodě jsme sledovali na vycházce a z nasbíraných listů jsme si v pracovním vyučování vyrobili Ducha podzimu. Ve výtvarné výchově jsme pozorovali a malovali květiny. Barvy podzimu jsme zapíjeli do listů z papíru, napsali na ně klíčová slova a vytvořili si na zeď myšlenkovou mapu. Také jsme zkoušeli frotáž listů. Víte, že se dá výtvarně tvořit i vidličkou? Zkusili jsme to a vidličkové kouzlo nás moc bavilo.
Nyní je čas se s podzimem rozloučit. O slovo se přihlásila zima. Už se na ni těšíme.
30. 11. 2017    Věra Lukášová
Jak to chodí ve včelíně - 4.třída
Také čtvrťáci navštívili Vilu Doris, aby se více dozvěděli o životě včely. Ekoprogram byl velice poučný, plný her a tvoření. Kromě nových vědomostí si žáci odnesli domů také krabičku se včeličkou z vosku, kterou si sami vyrobili.
24. 11. 2017    Tereza Schneiderová
Loučenská vločka 2017
Ve čtvrtek 23.11.2017 a v pátek 24.11.2017 proběhl v loučenském Skleníku předvánoční festival pěveckých sborů Loučenská vločka. Organizátorem je pěvecký sbor Loučňáček ZŠ Loučná nad Desnou. Akce proběhla za podpory Obce Loučná nad Desnou, Státního fondu kultury ČR a firmy Lesy ČR.
Přivítali jsme 15 pěveckých sborů, více jak 500 dětí, několik zajímavých hostů a porotců, početné publikum. Proběhlo 5 koncertů, 1 sborová dílna Loučňáčku a Svitavského dětského sboru, 1 seminář pro sbormistry. Jsme rádi, že se všichni účastníci vločky vyjadřovali o našem setkání velmi příznivě a že odjížděli spokojeni. Těšíme se na další muzicírování.
Podrobnější informace naleznete na našem webu v sekci SBORY.
23. 11. 2017    Petr Lukáš
Jak to chodí ve včelíně s 3. třídou
I třeťáci zažili velmi příjemné a poučné dopoledne s Jirkou a Soňou z Vily Doris.Program ze světa včel byl perfektně připraven a děti se nemohly shodnout na nejzábavnější aktivitě. Jak se nám dařilo posuďte z fotografií.
22. 11. 2017    Hana Svatoňová
Jak to chodí ve včelíně
V úterý 21. listopadu se druháčci vypravili do Šumperka na Vilu Doris. Čekalo nás neobyčejné dobrodružství. Díky šikovným lektorům jsme navštívili svět včel. Nejdříve nás přivítal pan včelař, který nám vyprávěl, jak se stará o včeličky a ukázal nám, co všechno k tomu potřebuje (smetáček, kuřák, odvíčkovací vidličku,...). Pak jsme se prostřednictvím her proměnili na včelí dělnice. Postupně jsme si vyzkoušeli role včel čističek, kojiček, stavitelek, strážkyň a létavek.
Po svačince jsme se přesunuli do dílny, kde jsme si ukázali (i ochutnali) různé včelí produkty. Na závěr jsme si vyrobili včelu z včelího vosku.
Dnešní ekoprogram se nám moc líbil. Děkujeme lektorům za pěkný zážitek.
21. 11. 2017    Věra Lukášová