Vánoční čas ve 4.třídě
Poslední školní den roku 2015 jsme se žáky 4.třídy prožili netradičně. Abychom "nasáli" tu správnou vánoční atmosféru, připravili jsem si dětský punč s mandarinkou a pomerančem, který nám krásně provoněl celou školní kuchyňku. Společnými silami jsme vyráběli ozdoby na stromeček pro zvířátka z jablíček, starého pečiva či mrkve. Nezapomněly jsme ani na ptáčky a z rozpuštěného loje a semínek jsme vytvořili tukové krmítko. Během vyrábění jsme si povídali o tom, jak slavíme Štědrý den i jaké známe a dodržujeme zvyky. Poté jsme vyrazili k nedalekému lesu, kde jsme stromeček nazdobili. Ve třídě jsme si nakonec ochutnávali cukroví a rozbalovali dárečky a nezapomněli jsme si popřát hodně zdraví do dalšího roku.
22. 12. 2015    Tereza Friedlová
Vánoce doma
Celá naše sborová suita se představila na domácím jevišti. Poslední letošní koncert byl ozdoben nejen zpíváním Berušky MŠ Loučná nad Desnou, Klubíčka, Loučňáčku a TapTýdy ZŠ Loučná nad Desnou. Pro nemocnou Sáru Kališovou jsme vybrali 12 000 Kč. Děkujeme vám za vstřícnost.
Fotografie a více informací si můžete přečíst ZDE.
18. 12. 2015    Petr Lukáš
Vánoční evergreeny v divadle
Šumperské divadlo si přizvalo Loučňáček a TapTýdu na svou pravidelnou předvánoční akci. Měli jsme tu čest vystupovat po boku Olgy Kaštické, Petra Krále, Karolíny Hýskové a Tomáše Wursta, které doprovázel Josef Macek. Nabitý sál nejen vydržel pozorně poslouchat dvě hodiny muziky, ale ještě si vytleskal přídavek. Více informací a fotografie najdete ZDE.
15. 12. 2015    Petr Lukáš
Advent v papírně 2015
Tradiční akce ve Velkých Losinách se opět aktivně účastnily také naše sbory Loučňáček a TapTýda. Děcka byla fajn. Více TADY.
13. 12. 2015    Petr Lukáš
Kurz sebeobrany
Co si máme představit pod pojmem aktivní sebeobrana? Odpovědí nám byl kurz, který v sobotu proběhl v tělocvičně školy. Průvodci tímto programem byli zkušení instruktoři pod vedením pana Mudr. Milana Hanuska. Program byl rozdělen na teoretickou a praktickou část. Poučení o vlastních možnostech a dovednostech v oblasti sebeobrany popř. obrany svého dítěte bylo přínosné pro všechny zúčastněné rodiče, prarodiče a děti. Vyzkoušeli si základní postoje, jak účelně ochránit hlavu, jak správně reagovat v ohrožujících situacích, jak odolat nátlaku ze strany agresora, atd. Správné a rychlé reakce se dají natrénovat a získat poctivou fyzickou přípravou, takže nezbývá, než si vyhledat další možnosti pro vlastní zdokonalení.
Krátkým dotazníkem jsme zjišťovali názory zákonných zástupců a žáků. Podle výsledků kurz jednoznačně splnil očekávání rodičů a dětí, všichni zúčastnění tohoto hodnocení byli spokojeni s prací lektorů a způsobem prezentace. Ze získaných odpovědí vyplynul zájem o větší časový prostor pro upevnění technik, více procvičování fyzických aktivit, zájem o další techniky sebeobrany, dále o nácvik ochrany proti ostrým předmětům, nácvik reakcí v cizím prostředí, nácvik reakce při napadení v pohybu. Všem děkuji za vyplnění dotazníku.
12. 12. 2015    Milena Rudolfová