KONCERT "NA SCHODECH"
Loučenská vločka má v Loučné nad Desnou svou mnohaletou tradici. Dvoudenní setkání pěveckých sborů už dávno přesáhlo hranice okresu. Letošní vločka, v pořadí 28., přivítala dokonce zahraniční hosty. Z francouzského městečka Lablachere přijel pěvecký sbor Schola Cantharel, který pod vedením energické sbormistryně paní Francoise Berrier zpříjemnil dětem naší školy čtvrteční ráno. Koncert “Na schodech” za klavírního doprovodu paní Berrier a Estelle Harbulot svou francouzskou noblesou mohl konkurovat věhlasným koncertním síním. Příjemná atmosféra opět ukázala, že s písničkou jde všechno líp.
29. 11. 2018    Jitka Čulíková
Olympiáda z ČJ
Ve středu se zájemci z druhého stupně mohli zúčastnit Olympiády z ČJ. Celkem 19 odvážlivců se rozhodlo poměřit svoje síly v oblasti mateřského jazyka. Jako vítězka pak z tohoto souboje vyšla Štěpánka Pupíková - 9. třída, na druhé místo se probojoval Jakub Pokorný - 8. třída a bronzovou příčku obsadila Zdeňka Králová - 9. třída. První dva žáci budou dále hájit barvy naší školy v okresním kole. Blahopřejeme a držíme palce!
28. 11. 2018    Ludmila Mikesková
Bažant
Některé paní učitelky dostávají od svých dětí květiny a čokoládu, jiné zase kousky bažanta. Proto jsme se s 6. třídou ve středečním laboratorním cvičení na jednoho podívali. Odvážní kluci popadli skalpely a preparační jehly, holky zase tužky a papíry. Kromě bažantího srdce jsme se mohli podívat taky na jeho hlavu a prozkoumat všechno, co ukrývá. Celá práce se dětem moc podařila.:)
28. 11. 2018    Anita Bučková
LOGIK 2018
Titul LOGIK třídy na naší škole získává žák, který projde třemi třídními koly a ve finále obdrží nejvyšší počet bodů. Do letošního finále, které proběhlo 27. listopadu, postoupilo 17 žáků z 2.-5. třídy. Všichni se snažili vyřešit zapeklité úlohy co nejlépe, nakonec si své tituly zaslouženě odnesli ti nejúspěšnější. A kteří to byli? 2. třída – Kačka Kopicová, 3. třída – Bára Vyskočilová, 4. třída – Kája Harazímová, 5. třída – Kája Kopotová. Blahopřejeme...
27. 11. 2018    Jitka Čulíková
Příšerky CH. K. O.
Ve středu 21. listopadu nás čekalo zajímavé dobrodružství na Vile Doris v Šumperku. S ochránkyní přírody Soňou jsme navštívili Rejvíz, Keprník, Bílou Opavu a Praděd. Každé toto čarokrásné místo chrání příšerka a každá si pro nás připravila nějaký úkol. Víle Bělince jsme pomáhali uklidit a roztřídit odpadky, které tam poházeli neukáznění turisté. Keprníček pro nás nachystal poznávání rostlin a jejich plodů. Rejvízník bahenní potřeboval nakrmit masožravé rostliny, ale abychom se k nim mohli přiblížit, museli jsme si postavit haťový chodník. Zajímavé to bylo na Pradědu. Sestavili jsme z jednotlivých částí těl živočichy, kteří tu žijí.
Také jsme navštívili příbytek Děda Praděda. Dostali jsme ochutnat výborný bylinkový čaj a vyrobili si své příšerky - ochránce.
Ekoprogram byl velmi pěkně připravený a moc se nám líbil. Děkujeme.
21. 11. 2018    Věra Lukášová