Turistický den 4. - 5. třída
V úvodu října se vydala čtvrtá třída s pátou poznávat okolí Loučné. Přestože nám počasí úplně nepřálo, užili jsme si krásné výhledy na okolí. Také jsme prozkoumali měnící se podzimní přírodu a zapátrali po různobarevných přírodninách.
8. 10. 2019    Petr Kršek
Turistický den 6. - 9. třída
V úterý se celý druhý stupeň vydal poznávat krásy Jeseníků. I když je podzimní počasí v horách nevyzpytatelné, nakonec jsme dorazili zdárně do cíle. Červenohorské sedlo nás sice přivítalo drobným mrholením a mlhou, ale my můžeme být na sebe pyšní, že jsme cestu zvládli.
8. 10. 2019    Milena Rudolfová
Kdo číhá v oboře
Že v lese natrefíme na nesměle vykukující hřiby, troufalé muchomůrky, spoustu spadaného listí, zvířecí stopy a při troše štěstí i na vysokou zvěř, to by řekl asi každý. Ale že na loupežníky, to tedy ne! A že jsme si jich během dnešního dopoledního výšlapu užili. Děti z 1. a 2. třídy se svými paními učitelkami úspěšně plnily úkoly a zodpovídaly otázky, když najednou z křoví, celí pomalovaní, vyskočili za burácivého pokřiku loupežníci a chystali se děti zavřít do žaláře. Některé se jim podařilo uvěznit, jiní se však bili jako lvi a loupežníkům dali na oplátku co proto. Celá tato mela vyústila v mír a hledání lesního pokladu, který společnými silami našli a spravedlivě se o něj podělili.:)
8. 10. 2019    Anita Bučková