Naše začátky aneb jak se pandy objevily v Loučné

Stalo se to jednoho pondělního odpoledne, když jsme s Jirkou a Lindou zůstali jako poslední na schůzce školní samosprávy. Bílá pastelka, badmintonový turnaj, ponožkový den, férová snídaně. Na jednu stranu už bylo všechno naplánováno a na druhou nám pořád něco chybělo. A pak si Jirka posteskl nad čurbesem v okolních lesích. Na to se Linda rozpovídala o své dřívější škole, na které měli ekokroužek, se kterým vedli svou školu, spolužáky i okolí k tomu, aby přírodu svou činností neničili, naučili se o ni pečovat a vůbec dělali všechno proto, aby nám a všem dalším živým organismům nadále, ale i co možná nejdéle, zůstala tou nepropletenější prolézačkou, hrstí nejsladších lesních malin, místem těch nejpozoruhodnějších objevů a bezpečným domovem. A protože se nám nápad líbil, založili jsme si jeden ekokroužek taky. Teď je nás dohromady třináct a každou středu před vyučováním (pokud z nás někdo nezaspí - včetně paní učitelky) vymýšlíme nějakou změnu, kterou bychom přispěli. A proč zrovna panďátka? Protože jeden z našich členů je má moc rád. A my zase máme rádi jeho. Tak nám držte palce:)