LISTOPAD
Tématem měsíce listopadu byla pohádka O Zlatovlásce. Dětem jsme pohádku přečetly a popovídaly si s nimi o jejím obsahu.Poté si děti vyzkoušely splnit některé úkoly, které se v ní vyskytly. Např.: navlékaly korálky, jako mravenečci v královské zahradě, hledaly Zlatovlásčin prstýnek, jako zlatá rybka v moři a naučily se několik anglických slovíček, stejně jako Jiřík v pohádce porozuměl cizí řeči- řeči zvířat.Dále si děti připoměly svátek Halloweenu a vyrobily si několik dýní, netopírů a černých koček z papíru, vybarvovaly mochomůrky podle geometrických tvarů, které jim určovaly barvu. Stavěly bunkry z molitanových kostek v herně, pomocí malých kousků barevných papírů vylepovaly vystřižené papírové hrušky a jablka, bílou temperou zdobily namalované vánoční perníčky nebo také psaly dopisy Ježíškovi. Na konci měsíce nám naše dvě nejstarší děvčata vyrobila dvě papírové schránky, do kterých mohou děti vhazovat lístečky se svými názory, nápady, zážitky a poznatky, které za daný měsíc v družině získaly. O některé z nich se teď s vámi podělíme: - Ráda jsem navlíkala korálky (Klárka Johnová) - Nejvíc mě potěšila procházka v parku (Klárka Martinčíková) - Líbilo se mi hraní v herně, pomáhání paní vychovatelce a zábava s družinou (Monča Nápravníková)
28. 11. 2014    Šárka Charvátová