Tajemná prohlídka pohádkového hradu
V pátek v podvečer děti školní družiny zamířily na prohlídku krásně osvětleného hradu, jenž se hemžil pohádkovými bytostmi. V temných chodbách hradu se zjevila Bílá paní, čarodějnice i černokněžník, baba Jaga, bezhlavý rytíř,tajemný pianista, drak, několik známých princezen a mnoho dalších pohádkových postav. Děti rovněž navštívily výstavu k výročí narození Jiřího z Poděbrad, jednoho z nejznámějších českých panovníků s životním heslem „Spíše rozvahou a moudrostí než zbraněmi“. Tu pravou atmosféru jim vytvořil místní prodejce suvenýrů, který udělal pravou show a roztancoval téměř všechny děti. Přesto, že v důsledku mimořádných opatření byla zrušena výtvarná dílnička, si i tak děti odvezly plno nezapomenutelných zážitků.
29. 9. 2020    Simona Krahulová
Září
Odstartoval nám další školní rok. Pohádková mašinka dovezla nová pravidla, díky kterým se nám bude v družině lépe dařit. Děti pomáhaly lepit pohádkové kartičky na společný kruh a ve volných chvílích se věnovaly rukodělným činnostem a poslechu četby známých českých pohádek.
25. 9. 2020    Šárka Charvátová
Pohádkově krásný školní rok začíná
Po tom, co děti dokončily šití látkových medvídků jsme společně otevřeli „Ráj pohádkových postav“, který se pohádkovými bytostmi jen hemží. Děti kreslily co je napadlo. Všichni máme rádi pohádky, tak jsem si zábavné kreslení a tvoření užili.
11. 9. 2020    Simona Krahulová