Rallye Rejvíz 2022

kvě, 2022

Rallye Rejvíz 2022

Rallye Rejvíz 2022 zavítalo až do útrob naší školky a školy. Tato mezinárodní soutěž je svým způsobem unikátní tím, že intenzívně učí a přináší hlídkám zkušenosti z výborně připravených scénářů, které zdařile simulují realitu, ale jsou bezpečné pro všechny zúčastněné. Není nad zážitkovou pedagogiku... V naší školce probíhala simulace, kde hlídky řešily problém s plynem v kotelně. Záchrana dvou osob nebyla pro hlídky vůbec jednoduchá. Není lehké se bleskově rozhodnout a správně jednat. Ve škole se řešilo téma velmi bolavé a kriticky nebezpečné – aktivní střelec. V přízemí řešili záchranáři postřelené osoby, o patro výše pacifikovali policisté střílejícího šílence. Skvěle připravené scénáře i „herecké“ výkony figurantů přivedou pozorovatele k mnoha ne zrovna veselým myšlenkám, zejména pokud pracuje s dětmi. Velmi si vážíme, že si profesionálové našli čas na besedy s našimi dětmi. Bylo to užitečné. Snad se nám podařilo prospět dobré věci. Nemáte to, záchranáři, jednoduché. Přejeme vám, ať se ze všech akcí, při kterých vás potřebujeme, vrátíte zdraví a nezlomení.