Zlatá lyra v Šumperku s Klubíčky a Loučňáčky
Již 48 roků se koná nejen muzikantské, ale hlavně lidské setkání. Tento festival má ne jednu, ale hned několik „krásných zvláštností“ – dokonalou organizaci pod taktovkou Motýlů, skvělé vystupování a péče sboristů z hlavního sboru, nádherné prostředí, ve kterém koncerty probíhají. Koho by netěšilo pobýt v takové krásné společnosti.
Klubíčko vystupovalo na druhém festivalovém koncertu spolu Hudebně relaxačním kroužkem ze šumperské Pomněnky, Růžovými a Barevnými dětmi ze šumperského dětského sboru. Na čtvrtém koncertu se Loučňáček ocitnul v partě s Dubínkem ze ZŠ Dubicko, Ariettou ze ZUŠ Mohelnice a šumperskými Motýli. Co vám mám povídat, bylo co poslouchat. Slyšeli jsme krásné zpívání a viděli nápaditá provedení a choreografie. Velmi si vážíme dobře míněných, přesně cílených a velmi poctivě a vlídně řečených názorů na výkony našich počinů na jevišti. Děkujeme za to. Nesmírnou radost nám také udělala přítomnost mnoha našich rodičů a fandů, kteří neváhali a přišli Klubíčko i Loučňáček podpořit potleskem.
28. 4. 2018    Petr Lukáš
TapTýda, Čemu-ni a Dobrý anděl
Na některá místa se s TapTýdou vracíme obzvlášť rádi. Tančírna k nim rozhodně patří. A když k tomu připočtete možnost zazpívat si s kamarády z Ostravy, být opečováváni partou několika zvukařů a k tomu ještě možnost podpořit Dobrého anděla, tak jistě uznáte, že je nač se těšit.
A jak to dopadlo? Čemu-ni byli bezvadní, zvukaři makali naplno, TapTýda také nezklamala, publikum bylo uznalé a štědré a personál Tančírny vstřícný a ochotný. A muzika? Tak ta se dostavila v celé své kráse. Bylo vybráno 6 347,– Kč pro Dobrého anděla. Ze srdce Vám děkujeme. Nesmírně si vážíme Vaší spolupráce a ochoty pomoci.
21. 4. 2018    Petr Lukáš
Loučňáček a uničovské soutěžení
Přiznám se, že jsou události, které bych ještě na začátku školního roku opravdu nečekal. Ale Loučňáčci jsou prostě Loučňáčci. Dokázali, že je na ně spolehnutí a že jsou i přes neustálé „frfňání“ sbormistrů pracovitá a šikovná parta, která umí docela hezky zazpívat.
Proč to tady píšu? Byli jsme totiž soutěžit v Uničově na CPŠPS. Nebojte, zkratku hned rozluštíme: Celostátní přehlídka školních pěveckých sborů. Pořádá ji NIPOS Artama Praha a v několika kategoriích soutěží dětí z běžných základních škol, škol s rozšířenou výukou hudební výchovy a sbory ze základních uměleckých škol. Soutěžící jsou podle svých výkonů porotou ohodnoceni čestným uznáním, bronzovým, stříbrným či zlatým pásmem. A z celé početné skupiny napříč kategoriemi je vždy z krajského kola vybrán jeden sbor do kola celostátního. Teď už víte, o co jde, takže konec teorie, přistupme k praxi:
Od pondělka 23.04.2018 mohu legálně oslovovat Loučňáčky „naše zlatíčka“, protože si moc pěkným výkonem vyzpívali ZLATÉ PÁSMO a ve své kategorii zvítězili. Viva la musica!
20. 4. 2018    Petr Lukáš