Závěrečné posezení Na Faře
Tradiční zakončení školního roku jsme si nenechali ujít ani letos. Za dobrou práci se patří řádně poděkovat, proto jsme pozvali všechny zpěváky na maličký pohárek. Klubíčka byla i letos roztomilá, Loučňáček řádně pokročil vpřed a TapTýda se nám krásně rozezpívala. Všechny sbory velmi dobře reprezentují školu i obec. Doufám, že se po prázdninách zase sejdeme a budeme pokračovat v nalézání hudebních radostí. Těšíme se. V+H+P
27. 6. 2011    Petr Lukáš
Karviná přivítala školní sbory z Loučné nad Desnou
Loučňáček a Klubíčko odcestovalo na pozvání přátel z karvinského Permoníčku koncertovat do sálu ZUŠ Bedřicha Smetany. Ve čtvrtek ráno jsme naložili dětičky do autobusu a vydali se za novými zážitky. Nejnovější pro nás asi bylo to, že jsme po několika letech byli opět ubytováni v rodinách hostitelů.

Dorazili jsme na místo bez větších potíží, naobědvali se a odzkoušeli program ve zkušebně i na sále. Pak jsme se převlékli a spolu s Permoníčky přinesli řadu pěkných chvil posluchačům koncertu. Myslím, že se celkem dařilo a naše děti byly odměněny vydatným potleskem. Pak nadešla ta chvíle, kdy si naše zpěváčky rozebrali milí hostitelé. Trošinku jsme se báli, jak to zvládnou hlavně ti nejmenší. Vše ale dopadlo díky ochotě a obětavosti karvinských dětí a rodičů bezvadně a ráno pak nebylo možné děti odtrhnout od brebentění o tom, jak se měly dobře. V pátek jsme byli pozváni na zajímavou prohlídku zámku v Karviné, stihli jsme i dětské hřiště a náměstí. Po obědě jsme se pak rozloučili a přes ostravskou ZOO s vydali k domovu.

Bylo obdivuhodné, jak vše v Karviné klapalo. Všechny sbormistryně tvoří sehraný tým a hodnou paní Julii by bylo třeba pozlatit. Měli jsme pocit, že jsme málem rozmazlováni. Vřele děkujeme a doufáme, že vám, milí karvinští, budeme moci zase někdy vaši péči oplatit.
9. 6. 2011    Petr Lukáš