Loučňáčkovské vítání občánků
K Loučňáčkovskému jaru již léta patří akce, která má své nezastupitelné místo ve sborovém kalendáři. Zcela bez aparatury a zázemí mnoha nástrojů chodíme se svým krátkým programem přivítat nejmladší občánky naší krásné obce. I v letošním roce Loučňáček rád zapěl několik písniček a Kája zarecitovala pěknou básničku. Snad se s vámi, milé děti a vážení rodiče, opět setkáme ve školce a ve škole. Těšíme se.
30. 3. 2019    Petr Lukáš
Memoriál Boba Steinera
Když vznikal u nás ve škole pěvecký sbor Loučňáček, měl na samotném začátku tři sudičky (vlastně čtyři, ale to se občas stane i mušketýrům). Sudička první se jmenuje Jitka Báčová, která řekla onu památnou větu: „Hráls na harmoniku, tak budeš mít sbor.“ Druhá sudička, tak trošku siamská, to jsou Alois a Tomáš Motýlovi, moji první a zásadní přátelé a sboroví učitelé. Třetí sudičkou se stal právě Bobin Steiner – nepřehlédnutelný podporovatel a fanda našeho snažení. Jistě tedy porozumíte, jakou ctí nám bylo zúčastnit se 9. ročníku jazzového festivalu, který probíhá u nás v Loučné. A vystoupit s Old Time Jazzbandem, s tou univerzitou dixielandu, s těmi mistry svého oboru, s těmi Muzikanty s velkým M, kteří když začnou hrát, okamžitě popírají slovo „stárnutí“? No, co bych Vám povídal. Je to prostě zážitek!
TapTýda s radostí předvedla několik jazzově laděných skladeb. Zněla hudba duchovní i světská, veselá i zádumčivá, svižná i rozvážnější. Díky pozvání od kamarádů z OTJB jsem se mohli podívat trošku blíže na do té doby nepoznané záhonky notiček, které swingují, radují se a nedělají s těžkou hlavičku, že se díky improvizaci seskupují tím nejrozmanitějším způsobem.
Závěr pochopitelně patřil oběma tělesům. Nadchlo mne, jak se ta muzika dokáže prolnout a zaznít pěkně i ve spojení sbor + dixík. To, že jste nás, milí posluchači, na závěr obdarovali potleskem ve stoje, je pro nás obrovská pocta a odměna. Děkujeme Vám za ni. Tak příště...
23. 3. 2019    Petr Lukáš
Zkouška s mistry svého oboru
Old Time Jazzband Loučná nad Desnou – příznivci skvělého dixielandu (a nejen oni) jistě okamžitě zbystří, začnou se usmívat a pohupovat v rytmu jazzu a dobré nálady. S touto kapelou máme tu čest spolupracovat. Dostali jsme od nich totiž pozvání na Memoriál Boba Steinera a v pátek na MDŽ jsme si střihli společnou zkoušku. Bylo to nesmírně příjemné setkání a věřte, že se máte v sobotu 23.03.2019 na co těšit.
8. 3. 2019    Petr Lukáš