DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ
Jaké nebezpečí může naše děti potkat na silnicích? Děti jsou nejohroženějšími účastníky provozu. Snažíme se soustavně působit na naše žáky tak, abychom zvyšovali jejich bezpečnost na komunikacích. Ideálním místem nácviku reálných situací v dopravě je dopravní hřiště. A tak si naše děti mohly ve středu na hřišti za školou vyzkoušet a zahrát hned několik rolí – chodce, řidiče, ale také policisty i s jeho pravomocemi.
23. 9. 2020    Jitka Čulíková
Od zrníčka k chlebu - jak jsme společně zachraňovali
Bylo jednou jedno úrodné a ke všem okolním rostlinách i živočichům přívětivé království. Časem si jej ale některé rostliny začaly usurpovat samy pro sebe a ono začalo zarůstat. Naštěstí ale nedaleko tohoto království za velkou zelenou loukou bydleli stateční rytíři, kteří nemeškali ani chvíli, popadli rýče, motyky, hrábě a pluh a vydali se království na pomoc. A co by to bylo za pohádku bez šťastného konce?:)
22. 9. 2020    Anita Bučková
Piknik v 5. třídě
V pátek 18. 9. se 5. třída rozloučila v přírodovědné zahradě s létem. Každý žák donesl vlastnoručně vyrobené slané i sladké jídlo - Míša řezy, muffiny, buchty s ovocem,lívanečky, sušenky, štrúdl, oříškové šneky, linecké cukroví, toasty, jednohubky...Všichni jsme tyto dobroty ochutnávali a zároveň jsme tuto aktivitu i zaznamenali výtvarně. Posílám velkou pochvalu pro naše malé, šikovné a nápadité kuchařky a kuchaře.
18. 9. 2020    Jitka Chytilová
Najdeme brambory?
Šesťáci si v rámci pracovní výchovy s velkým nasazením vyzkoušeli práci na poli. Hlavním cílem byla pomoc kamarádům třeťákům s přípravou zeminy k celoročnímu projektu "Od zrníčka ke chlebu". Jak se nám při vykopávání brambor dařilo?
14. 9. 2020    Klára Kopotova
Dezinfekce (ionizace) prostor školy
V souvislosti s opatřeními KHS a díky vedení obce jsme měli možnost v sobotu po deváté hodině přivítat jednotku HZS Olomouckého kraje, která provedla velmi spolehlivou dezinfekci prostor školy. Děkujeme.
12. 9. 2020    Petr Lukáš