Cvičení s Olinkou 2019
Olinka Šípková, její tradiční lekce dance-aerobiku a tentokráte jógy, k tomu Anička za bicí soupravou, pěvecké sbory Loučňáček a TapTýda, cvičenky některé zkušené více jiné méně, ale všechny usměvavé a nadšené. V příjemné domácké atmosféře jsme prožili vydatné tři hodinky, na které budeme rádi vzpomínat. Pod vedením zkušené lektorky se roztančila ve správném tempu i rytmu celá tělocvična, aby pak nastalo za podpory našich zpěváků a muzikantů všeobecné zklidnění těla i duše. Milé cvičenky, milá Oli, byly jste prostě opět skvělé.
Děkujeme Káje, Aničce, Emě, Oliverovi, Kubovi, Honzovi, Péťovi a klukům z oddílu FalconFight za pomoc při organizaci celé akce. Vážíme si také velké vstřícnosti všech, kteří přispěli dárkem.
Tak se všichni držte ve zdraví a pohodě a zase příště na viděnou.
16. 2. 2019    Petr Lukáš
Z hodiny výtvarné výchovy
Svatý Valentýn u sedmáků ve výtvarce aneb Láska je láska…
Srdce jako symbol lásky vytvořili sedmáci otiskem dlaní a chodidel. Zažili při tom spoustu legrace. Smích zněl hlavně při vzájemném natírání...
14. 2. 2019    Jitka Čulíková
Den otevřených dveří
V úterý 12. 2. v průběhu dne otevřených dveří naše škola přivítala bez mála devadesátku návštěvníků. O všechny se skvěle postarali deváťáci, kteří se ujali funkce průvodců a ukázali zájemcům všechny prostory – od sklepa až po půdu. Někteří z nich přišli do školy dokonce dvakrát. V ranním bloku zasedli do lavic a pozorovali, jak probíhá běžná vyučovací hodina, a v odpoledním bloku sledovali jednotlivé části programu. Velký úspěch sklidilo „Cvičeníčko s hudbou“ v podání našich prvňáčků. Školní kapela to pořádně rozbalila při svém krátkém koncertu v hudebně, žáci 1. stupně jógovali společně s dětmi z MŠ a ukázali, jak jsou soustředění a vyrovnaní. Součástí programu byla ukázka robotů a zasvěcení do jejich programování, představení společného projektu 2. a 3. třídy „Naše vesnice“, možnost přírodovědného bádání pod mikroskopem a prezentace výtvarných prací a projektů jednotlivých tříd ve školní minigalerii. Školní družina přítomné seznámila s probíhajícím celoročním cestováním Bolka a Lolka napříč zeměkoulí. A samozřejmě nechybělo něco na zub, malé občerstvení připravily naše šikovné děváťačky ve školní kuchyňce… Děkujeme za vaši návštěvu a přijďte zase…
12. 2. 2019    Jitka Čulíková
ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PRO MALÉ I VELKÉ
Tak máme za sebou další úspěšnou akci. Sobotní setkání ve Skleníku bylo opravdu mezigenerační a především plné smíchu. Děkuji všem malým a velkým pomocníkům za ochotu se sejít a věnovat svůj čas ostatním. Myslím, že nemluvím pouze za sebe, že je nám radost dětí z pěkného společného odpoledne dostatečnou odměnou. Tak příště zase!
9. 2. 2019    Hana Svatoňová
Brvy, bičík a panožky
Tužka, tvrdý papír, nůžky, lepidlo, provázek, jehličí, badyán, nové koření a k tomu špetka nápaditosti - to nám stačilo k tomu, abychom si v 6. třídě vyrobili živočichy, kteří se jako 1. objevili na naší Zemi. Po chvilce tvoření se nám na nástěnce objevila zelená krásnoočka pyšnící se svou červenou organelou citlivou na světlo, trepky připomínající papuč a měňavky s panožkami jako ponožky.:)
6. 2. 2019    Anita Bučková