Společné odpoledne
Když naši prvňáčci vstoupili v září do bran vzdělání pyšnili se společným tričkem s barevnou duhou. Na našem čtvrtečním setkání jsme se společně s dětmi i s rodiči shodli, že čas neskutečně rychle plyne a školní rok už končí. Přesto, že se počasí rozhodlo, že nám ukáže všechny tváře, to odpoledne mělo své kouzlo a my jsme doputovali až k duze opravdové. Děkuji manželům Komárkovým, že nám poskytli báječné zázemí.
13. 6. 2019    Hana Svatoňová
Kralický Sněžník
Poslední turistický výlet tohoto školního roku podnikla devátá třída. Cílem našeho putování byl vrchol Kralického Sněžníku. Ráno všichni vyrazili vlakem do Starého Města a odtud již pěšky směrem k horské chatě Návrší, zde jsme udělali větší přestávku před samotným výstupem na Sněžník. Počasí nás hýčkalo slunečními paprsky, naše unavená tělíčka byla odměněna krásnými výhledy do okolí. U známé sošky slona si každý mohl něco přát. Pak nás čekal sestup dolů do Stříbrnic a odjezd do Chrastic, kde si všichni postavily stany k přenocování. Zbytek večera se nesl v duchu relaxace, doplňování energie, mazání zhmožděných končetin a povídání. Ráno již bylo zasvěceno balení, úklidu a cestě domů.
10. 6. 2019    Ludmila Mikesková
Pevnost poznání - 4. třída
V rámci školního výlet vyrazila čtvrtá třída do Olomouce. Velice jsme si to užili ve vědeckém centru. Luštili jsme různé šifry a rébusy a také si každý jeden zašifrovaný vzkaz vyrobil. Nahlédli jsme do různých zákoutí lidského těla, ale i do vesmíru.
10. 6. 2019    Petr Kršek
Atletické závody 4. a 5. tříd
Ve středu 5. června se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili sportovní atletické soutěže smíšených družstev na Tyršovém stadionu v Šumperku. Každý závodník závodil v běhu na 50 metrů, ve skoku dalekém a v hodu míčkem. Na závěr běželi všichni štafety. Družstvo A ve složení M. Pupík, J. Lisner, V. Spillerová, B. Bargelová vybojovalo 7. místo a družstvo B ve složení L. Ficnar, J. Semian, A. Švejnohová, K. Sekáčová obsadilo 17. místo. Blahopřejeme.
5. 6. 2019    Jitka Chytilová
Prvoučná vycházka 2. a 3. třídy
V prvouce se učíme o hospodářských zvířatech, proto jsme velmi rádi přijali Terezčino pozvání na prohlídku jejich hospodářství. Dvě hodiny se zvířátky, Terezčiným zasvěceným povídáním a našimi všetečnými dotazy utekly jako voda. Bylo to příjemné a zajímavé doplnění učiva. Děkujeme.
5. 6. 2019    Věra Lukášová