Druháci zase spolu
Rok se s rokem sešel a my jsme opět mohli závěr školního roku prožít společně s rodiči na návštěvě u Toníka. Přestože jsme se dlouho neviděli, děti se naprosto bezstarostně a okamžitě společně zapojily do bojové hry, kterou pro ně připravila paní Komárková, ale i do ochutnávky všech dobrot, které maminky s dětmi připravily. Děkuji za milé odpoledne a také za vzornou fotodokumentaci mamince Terezky a Tomíka.
17. 6. 2020    Hana Svatoňová
Čím budu?
Někteří druháci se v závěru školního roku zamysleli nad svou možnou budoucností. Čas rychle utíká, takže možná, že se za pár chvil setkáme s cukrářkou Terezkou B. a Sabčou, kuchařem Tomíkem a Soničkou, zdravotní sestřičkou Terezkou K., prodavačkou Verčou K., zvěrolékařkou Janičkou .....uvidíme :-)
17. 6. 2020    Hana Svatoňová
Otevření dílen
Na konci minulého roku jsme díky Nadaci ČEZ mohli realizovat projekt školních dílen. Samozřejmě jsme předpokládali, že touto dobou již budeme mít hotové některé žákovské výrobky. Bohužel, jistě nemusím popisovat současnou situaci.
Abychom mohli dostát svému slibu a zmíněný projekt propagovat, využili jsme nabídky pana Vladislava Sobola, mluvčího skupiny ČEZ, a se školní skupinou jsme malinko netradičně a improvizovaně otevřeli prostor, ve kterém budou žáci naší školy tvořit a vyrábět. Za přítomnosti paní starostky Petry Harazímové, šéfa elektrárny Dlouhé Stráně pana Vítězslava Chmelaře, paní zástupkyně Jitky Čulíkové a paní učitelky Jitky Chytilové se svou školní skupinou žáků jsme společně přestřihli symbolickou pásku a tím definitivně otevřeli školní dílny. Pro pozorné pozorovatele fotografií jen dodáváme: Máte-li pocit, že páska vypadá jinak, máte pravdu. Protože k nám přitekl proud peněz z elektrárny, raději jsme se rozhodli tématicky přeštípnout drát.
Těšíme se, že po prázdninách budeme moci rozjet dílny naplno nejen v rámci vyučování, ale také třeba formou modelářského kroužku či jiných polytechnických činností. Budeme rádi, když nám v tom pomůžete.
Za fotografie děkujeme panu Vladislavu Sobolovi.
12. 6. 2020    Petr Lukáš
Sedmáci zase spolu
Konečně jsme se mohli sejít, báječně jsme si to užili, ani se nám nechtělo domů.....
11. 6. 2020    Magda Komárková
Prvňáčci nezahálí (6)
Tak už třetí týden jedeme na dvou frontách. Devět prvňáčků navštěvuje školní skupinu a šest dětí se učí doma. Pracujeme podle stejného denního plánu. Počítáme, čteme, píšeme, pozorujeme červnové proměny přírody, malujeme, skládáme z papíru... Pojďte se podívat. Prvních osm fotografií je z domácího vzdělávání a zbytek ze školní skupiny. Jsem ráda, že se nám v nelehké situaci práce daří. S potěšením plním přání a předávám pozdravy z obou skupin.
10. 6. 2020    Věra Lukášová