Žábry jako sasanka
Protože máme v okolí školy šikovné pány rybáře, mohli v pondělí žáci 7. třídy vyměnit mikroskopy a sklíčka za skalpely a pinzety. Pod ruce se jim dostaly plotice obecné. Ryby nejdříve otevřeli, opatrně z nich vyndali vnitřnosti. Ty pak od sebe na podložce rozdělili, aby si je mohli lépe prohlédnout.A že toho bylo k vidění! Pánům rybářům děkujeme za pěkný úlovek, paní učitelce Svatoňové za ochotu a pomoc při shánění biologického materiálu:)
24. 9. 2018    Anita Bučková
Superstars
Tak jsme se v hodinách anglického jazyka seznámili se skupinou Superstars, která nás bude naší učebnicí tento školní rok provázet. Naučili jsme se její "seznamovací" píseň a rozhodli se, že připravíme pro své kamarády ze druhé třídy překvapení. Jaké? Třeťáci se rozdělili na dvě skupiny, vymysleli si choreografii, donesli si potřebné doplňky a v hudební výchově nastalo to pravé hudební karaoke show. Druháčci byli skvělé publikum. Nakonec jsme si s nadšením zatancovali všichni.
21. 9. 2018    Věra Lukášová
A zase hrajeme
Vždy na začátku školního roku se naši žáci z druhého stupně rozhodují, zda budeme v hudební výchově pracovat běžným způsobem nebo pojmeme hudebku činnostně a budeme všichni hrát na nějaký hudební nástroj. Letos bylo rozhodování zcela jednoznačné, takže se můžete těšit na další ročník našeho Rockového dýchánku, na kterém vám zahrajeme, co jsme se stihli naučit.
Každý si vybral z nabídky basa, bicí, flétna, klávesy či kytara, obdržel potřebné úvodní informace a podpůrné materiály a pustil se do nácviku. Z hodiny hudebních hrátek (to je náš volitelný předmět) přidávám pár obrázků, na kterých vidíte spolupracující bubeníky, stydící se kytaristy, studující klávesáky a nevidíte ani elektrického ani basového kytaristu, protože oba asi hráli tak rychle, že se rozmazali...
17. 9. 2018    Petr Lukáš
Pevnost poznání znovu otevřela svoje brány
Školní rok se rychle rozjel kupředu, žáci se v lavicích sotva ohřáli a už se zase museli zvednout, aby se vydali do Olomouce za poznáním. Letos jsme se opět rozhodli osvěžit výuku fyziky a chemie zajímavými programy v Pevnosti poznání. Pro osmou třídu to byl program zaměřený na světlo, devátá třída zkoumala chemické vlastnosti látek v programu Záhadná látka beze jména. Lekce těchto školních programů jsou koncipovány podle pravidel badatelsky orientované výuky, současného trendu ve vzdělávání. Kromě toho se mohli žáci po skončení programu ještě vydat do expozic a sami objevovat svět vědy.
14. 9. 2018    Ludmila Mikesková
Den s Lesy ČR
Tato akce patří již neodmyslitelně k začátku školního roku. Je vždy velmi kvalitně připravena a všechny děti se jí rády účastní. Dětem z mateřské školy a žákům z druhé, třetí a čtvrté třídy se akce líbila, škoda jen, že nám letos nepřálo počasí.
14. 9. 2018    Petr Kršek