Vánoční besídka v 1. třídě
Nejprve jsme si procvičili čtení nového písmenka V (V jako Vánoce). K tomu nám pomohly nové záložky. Pak už jsme "besídkovali" - hledali svůj perníkový domeček, zpívali koledu u stromečku, rozbalovali vánoční překvapení od spolužáků, zařádili si při bublinkové show, pohráli si s dárečky a zahráli si divadlo s našimi novými maňásky.
Teď už se těšíme na vánoční prázdniny. Přejeme všem krásné svátky a v novém roce hodně zdraví a štěstí. Ať je nám spolu hezky.
22. 12. 2021    Věra Lukášová
Vánoční přání
Přejeme všem klidné a spokojené Vánoce a především pevné zdraví, Vaši druháci :-)
22. 12. 2021    Hana Svatoňová
Koncert doma a přece venku
Každý rok si zazpíváme s Klubíčky, Loučňáčky i TapTýdou doma. Udělali jsme to v pátek 17. prosince zase a podařilo se. Ve školní zahradě vzniklo improvizované jeviště, před kterým se utvořil početný hlouček muzikomilů a sboromilů, kteří se nezalekli ani zimy, ani větru, ani ničeho jiného. Bylo nám velikou ctí společně si zazpívat a zamuzicírovat. Snad vám naše snažení přineslo aspoň trochu adventní nálady a pohody. Děkujeme, že jste přišli a pobyli s námi. Mějte klidné Vánoce a buďte zdraví!
17. 12. 2021    Petr Lukáš
Předvánoční překvapení v 1. třídě
Kouzelné babičky existují. My jednu známe. Je to Alexova babička. Její šikovné ruce umí uháčkovat různé pohádkové postavičky.
V pátek 17. prosince nám byl doručen tajemný balík. Zvědaví prvňáčci z něho postupně vylovili patnáct nádherných maňásků. To bylo radosti. S pomocí dětí maňásci hned "ožili" a začali si spolu povídat a hrát. Děkujeme.
17. 12. 2021    Věra Lukášová
Setkání s poezií
Předvánoční čas jsme si na prvním stupni ozdobili poezií. Středeční odpoledne 15. prosince patřilo školnímu kolu recitační soutěže. Nejúspěšnější recitátoři z jednotlivých tříd nám přednesli své pečlivě naučené básně. Hodnotili jsme přednes, výslovnost, hlasitost, tempo a celkový projev žáků. Všichni se moc snažili a vybrat první tři z každé kategorie nebylo vůbec snadné. Zde jsou výsledky:
I. kategorie (1. třída)
1. Alenka Jůvová, 2. Eliška Krejčová, 3. Jarmilka Zlatkou
II. kategorie (2. a 3. třída)
1. Amálka Beranová, 2. Ondra Doležel, 3. Ondra Blažek
III. kategorie (4. a 5. třída)
1. Amálka Hrubá, 2. Verča Harazímová, 3. Kačka Kopicová
Všem recitátorům děkujeme za pěkné odpoledne.
15. 12. 2021    Věra Lukášová