Roboden
Opět po roce se nejlepší tým naší školy zúčastnil robotického dne na průmyslovce v Šumperku. Sestavení a naprogramování robota, který měl projet stanovenou trasu nám zkušeným nedělal problém. Ve velké konkurenci 20 robotů byl ten náš 9. nejrychlejší. Blahopřejeme.
18. 2. 2020    Jana Plosová
S čelovkou a hrstkou hvězd do sklepa
Hrstka hvězd, jedna baterka, čelovka, tmavý sklep a deset rukou pěti napůl vystrašených a napůl odvážných dětí stačilo k tomu, abychom si u nás ve škole ( a taky trošku pod ní) sestrojili vlastní hvězdárnu. Pozorovali jsme třeba souhvězdí Lva, Velkého psa, Lyry, ale i známý Velký a Malý vůz. Děkujeme černočerným pavoukům za propůjčení místa k pozorování a těšíme se na příště!:)
17. 2. 2020    Anita Bučková
Maškarní karneval
V sobotu 15. 2. odpoledne se Skleník doslova ZAPLNIL nejrůznějšími barevnými postavičkami. Rodiče dětem zorganizovali již tradiční karneval. Přehlídka masek byla velmi pestrá a moc nás těší, že se v hojném počtu sešli malí i velcí, místní i přespolní, aby společně prožili příjemné odpoledne plné zábavy (agentura Lena), ale také výborné kávy (manželé Jáně) a vynikajících koláčků (p. Kašparová, Velké Losiny). Z fotek (p. Lehár, p. Svatoňová) si jistě budete moci kousek té příjemné atmosféry užít. Děkuji všem organizátorům za pomoc a těším se na Čarodějnice :D.
15. 2. 2020    Hana Svatoňová
Projekt Edison - Global Village
V pátek jsme zakončili týdenní projekt s cizinci krátkým představením v tělocvičně školy. Jako poděkování jsme vyrobili vzpomínkovou knihu, a tak naše obrázky a vzkazy odcestují do Indonésie, Taiwanu a na Ukrajinu. Upletli jsme provaz přátelství, ochutnali pravé buble tea, zkusili jíst tyčinkami. Nafotili jsme spoustu fotek a ještě položili poslední otázky našim přátelům.
14. 2. 2020    Magda Komárková
Den otevřených dveří
V úterý 11. 2. zůstaly dveře naší školy a školky dokořán. A tak návštěvníci mohli v dopoledním bloku zasednout do lavic a aktivně se zapojit do výuky. Ti, kteří přišli až na odpolední blok, nebyli o nic ochuzeni. Čekal je bohatý program ve všech prostorách školy i školky. A aby nikdo ve spleti učeben nezabloudil, příchozím byli k dispozici naši deváťáci v roli průvodců a komentátorů. Děkujeme všem našim hostům za příjemnou atmosféru, dětem za pomoc při realizaci a pedagogům za přípravu a organizaci.
11. 2. 2020    Jitka Čulíková