Čtenářská louka
Celý rok se druháci pilně starali o svou čtenářskou louku. Přečtenými a před třídou odprezentovanými knížkami každý žák "zaléval" svou kytičku (vlepoval do ní lístečky s informacemi o vybrané knížce) a sbíral berušky, které si na kytičku za odměnu nalepil. Dnes jsme si své zahrádkářské úspěchy zhodnotili. Naše čtenářská louka skrývá 74 přečtených knížek. Jen tak dál, čtenáři.
27. 6. 2018    Věra Lukášová
Exkurze pro sběrače školy
Odměnou sběračům naší školy byl výlet do Olomouce. Cestou interaktivního vzdělávání v "Pevnosti poznání" se vydali všichni s chutí a radostí. Expozice umístěné v několika patrech plných informací, her, hádanek, modelů z různých oborů lidské činnosti bavily starší i mladší žáky. Zpestřením byla návštěva planetária, ve kterém žáci shlédli film o planetách naší sluneční soustavy. Přes velké potíže s odjezdem z Olomouce se žákům tato exkurze líbila.
26. 6. 2018    Milena Rudolfová
Máme rádi ovoce
V rámci projektu Ovoce do škol, kdy si žáci celé školy dvakrát v měsíci pochutnávali na svém vitamínovém balíčku, jsme si vytvořili třídní projekt Máme rádi ovoce. Napříč různými předměty jsme plnili speciální "ovocné" úkoly. Podle rýmů doplňovali chybějící slova do textu písničky, kterou jsme se pak naučili zpívat, plnili gramatické i matematické úkoly, počítali "matematické hroznové víno", zdobili jablíčko nebo hrušku mozaikou z vytrhaných papírů, kreslili ovoce,... Vše jsme si pak svázali do malé knížky. Tak nezapomeňme na ovoce i o prázdninách. Dobrou chuť.
25. 6. 2018    Věra Lukášová
Projekt - MŮJ SVĚT
Dnešním dnem jsme si zkompletovali vše, co jsme od Vánoc v zeměpise dělali. A tak to dopadlo.
25. 6. 2018    Věra Turková
Výlet 5. třídy
Ve čtvrtek 21. června se páťáci vydali prozkoumat obrovského mamuta, který je novou atrakcí a zároveň dominantou parku na Dolní Moravě. V prvním patře mamutích útrob se žáci hravou formou dozvěděli zajímavé informace ze života mamutů. V druhém patře se naopak děti vyřádily, prolézaly temné tunely, navštívily tajemnou jeskyni a prudkým tobogánem se sklouzly dolů. Mamutíkův vodní svět také nezklamal. Žáci si užili spoustu zábavy na obrovském vodním hřišti a také ponořili nohy do písku a zahráli si na objevitele a archeology. K tomu všemu nám nad hlavami svítilo sluníčko. Co víc si přát!
21. 6. 2018    Veronika Kršková