Adventní kalendář
Těšíte se na Vánoce? Druháci a třeťáci se těší moc. Ve výtvarné výchově jsme si vyrobili zimní vesničku. Každý den podle data a čísla popisného "rozsvítíme" jeden domeček. Náš adventní kalendář doplňují lyžující, bruslící, bobující a hrající si děti, které se těší stejně jako my. Tak dnes to máme za deset. Pojďte se těšit s námi.
14. 12. 2018    Věra Lukášová
Školní kolo recitační soutěže
Dnešní pěkné datum 12. 12. jsme si ozdobili poezií. V příjemné předvánoční atmosféře jsme vyslechli 24 básní od nejúspěšnějších recitátorů prvního stupně, kteří postoupili z třídních kol. Porota hodnotila přednes, výslovnost, hlasitost, tempo a celkový projev žáků. Všichni se moc snažili a zaslouží si za své krásné výkony velkou pochvalu.
A jak celá soutěž dopadla?
1. kategorie2. kategorie3. kategorie
1. místo:J. DvořákováP. MartinčíkováK. Kopotová
2. místo:S. MásílkováB. VyskočilováM. Martinčík
3. místo:V. HarazímováE. HoblerováA. Ptáčková
Všem recitátorům děkujeme za pěkné odpoledne a těšíme se zase příště na shledanou.
12. 12. 2018    Věra Lukášová
Projektový den robotů, číselných řad a skládaček
V pátek 7. 12. se celý druhý stupeň naší školy proměnil na jednu velkou laboratoř. V jednom oddělení děti sestavovaly a programovaly roboty, ve druhém si zase lámaly hlavu se zapeklitými skládačkami a logickými hrami. Ještě štěstí, že se nám ty mozky nezavařily!
Tady jsou některé reakce dětí: "Byl to skvělý den, chtělo by to častěji takové akce." Kamil
"Hrůza byla skládat z těch malých kostiček ty modely." Marcelka
"Byl to dobrý den, alespoň jsem se naučila sudoku." Klárka
"Einsteinovi málem vyletěl mozek z hlavy kvůli skládání 3D čtverce. Ale byla to zábava." Dan
7. 12. 2018    Jana Plosová
Vánoční jarmark
Čas Vánoc uvítali také naši žáci. Dlouhé týdny příprav přinesly množství drobných předmětů k dekoraci, vánočních dárečků, drobností, dobrot.
Po slavnostním zahájení koledou od Loučňáčků se zástupci tříd s nadšením vrhli do prodeje výrobků. Letošní Jarmark byl obohacen také otevřenou výstavou předmětů denní potřeby a módní přehlídkou modelů 20. století. Zajištěno bylo občerstvení návštěvníků.
Děkujeme všem, kteří pomohli.
6. 12. 2018    Milena Rudolfová
Mikuláš ve škole
Prověřit dobré a špatné skutky zavítal i do naší školy sv. Mikuláš. Nejdříve ho mohly uvítat děti z mateřské školky, předvedly mu, jak umí zpívat a recitovat a za odměnu dostaly sladký balíček. Během dopoledne prošel průvod sv. Mikuláše, anděla a čertů také třídy na prvním stupni.
5. 12. 2018    Ludmila Mikesková