Roboti
V rámci pracovní výchovy si třeťáci vyzkoušeli, že z opotřebovaných věcí může vzniknout něco nového a originálního. Pracovali jsme ve skupinách i samostatně a já jen přihlížela úžasné tvořivosti a nápaditosti dětí. Velkou radost mám také z anglických popisků, které si děti o svém novém kamarádovi připravily.
11. 5. 2018    Hana Svatoňová
McDonald´s Cup
Každý rok se téměř 80% základních škol ČR účastní patrně největšího školního fotbalového turnaje ve střední Evropě. Více než 80 tisíc žáků zvedá ze školních lavic každoročně McDonald´s Cup, jedinečný ve svém nadšení všech organizátorů, partnerů a mladých fotbalistů. Naše škola bývá pravidelně u toho. Tým ve složení žáků 4. a 5. ročníku sice neobsadil v okrskovém kole „Libina“ příčky nejvyšší, ale o to přece vůbec nejde. Skončili jsme na krásném 5. místě – spokojeni a šťastní… Gratulujeme
4. 5. 2018    Jitka Čulíková
Zlatý list
I letos se žáci školy vypravili do Šumperka, aby se zúčastnili přírodovědné soutěže Zlatý list. Dva týmy z naší školy porovnávaly své vědomosti z oblasti ochrany přírody, mikrokosmu, tradičně také poznávaly rostliny či živočichy. Z celkem 11 týmů se mladší žáci umístili na krásném 6.místě, starší žáci obsadili 7.příčku. Všem soutěžícím děkuji za reprezentaci školy.
2. 5. 2018    Tereza Schneiderová
Divotvorný hrnec
Co všechno se může stát, pokud vlastníte divotvorný hrnec? Tak o tom se mohli přesvědčit žáci naší školy na představení v šumperském divadle. Klasickým kouskem z pera Voskovce a Wericha si zpříjemnili druhý květnový den. Hra je napsána jako pohádkový muzikál, takže si na své přišli i příznivci hudby. Veselé písničky, humorné dialogy i romantická zápletka z divokého západu si získaly pozornost nejednoho malého diváka. To, že se žákům představení líbilo, se ukázalo také v závěrečném potlesku, který si herci opravdu zasloužili.
2. 5. 2018    Ludmila Mikesková