Podzim a čtvrťáci
Slunce, jablko, hruška, živočichové, barevné listí, skřítci - to vše vytvářeli žáci 4. třídy ve výtvarné a pracovní výchově z nasbíraných podzimních přírodnin. Povedlo se. Je čas se s podzimem rozloučit. Tak ahoj,zase za rok.
30. 11. 2021    Jitka Chytilová
Loučenská vločka 2021 pod širým nebem
Tak se nám podařilo probudít k životu Loučenskou vločku, která měla od loňska povinný spánek. Letos, ač zcela jiná, nám přinesla skutečné sněhové vločky, setkání menšího počtu sborů a méně koncertů, ale také více prostoru před profi jevištěm na ploše u Tančírny a velmi silné zážitky ze společného zpívání.
Byl to vlastně takový návrat ke kořenům. Vzpomínali jsme s mírným mrazením v zádech a velkým mrazením v botách, jak nám před mnoha lety bylo zima před školou na závěrečném vločkovém koncertu, ale zároveň nás hřál u srdce rozsvícený vánoční stromeček a zážitek ze společného setkání a muziky. Myslím, že nejsme sami, komu se ty uplynulé chvíle včera vybavily.
Letos to nebylo vůbec jednoduché. Udělali jsme maximum pro bezpečí všech zúčastněných. Nesmírně si ceníme zodpovědného přístupu všech účinkujících i publika. Nemohu se ubránit dojmu, že jsme všichni nutně potřebovali něco takového zažít a přes nařízené rozestupy a opatření jsme prožívali silné emoce.
Loučenská vločka prolétla naším údolím rychle, ale krásně. Děkuji všem, kteří se o to pěkné postarali. Především účinkujícím sborům Čtyřlístku z Ostravy, Dětskému sborovému studiu Ostrava–Jih, Růžovým dětem ze Šumperka i našemu Klubíčku, Loučňáčku a TapTýdě za tolik potřebný krásný kulturní zážitek. Také zvukaři Radkovi Jandíkovi a jeho týmu, kameramanovi Pavlu Kvapilovi, naší sborové organizační pracovnici Janě Jurečkové a jejímu týmu, protože ti všichni mají velkou zásluhu na zdárném průběhu koncertu. Poděkování posíláme také spolku Rodiče dětem při ZŠ a MŠ Loučná nad Desnou, DSS Loučňáček, Obci Loučná nad Desnou a firmám ČEPS, SmVaK a SHM za významnou finanční podporu naší vločky. Tak zase někdy někde... Buďte zdrávi.
26. 11. 2021    Petr Lukáš
Nejchutnější pomazánky školy
A jak všechno dopadlo? Výsledky hlasování nám prozradila Sabča Kallyová.
Zvítězila pomazánka "Hot jako plot", pálivá, s chilli papričkami, kterou připravila Maruška Pallyová. Získala dvojnásobek hlasů druhého místa.
Druhé místo vybojovala rajčatová pomazánka z čerstvých rajčat, kterou připravila Linda Komárková.
A na třetím místě se objevila dýňová pomazánka. Tuto umíchala Valča Spillerová.
26. 11. 2021    Milena Rudolfová
Namazali jsme školu.
A takhle jsme všechno připravili, pozvali celou školu, paní starostku, pana mistostarostu a potom už jenom ochutnávali.
Zajímavostí projektu byl i nápad p.u. Komárkové. Se čtvrtou třídou připravila, umíchala a upekla kváskový chleba z mouky, která byla produktem dalšího školního projektu "Od zrníčka k chlebu".
25. 11. 2021    Milena Rudolfová
Projektový den
Žákyně 7. třídy v hodinách pracovní výchovy připravovaly projekt s názvem "Namažeme školu". Cílem projektu bylo přiblížit ostatním možnosti zdravějšího stravování. Dívky se zaměřily na zeleninové pomazánky. Vymýšlely všechno samy. Od názvu přes výběr receptů, soupisu surovin, rozpočtu až po potřeby k dekoraci. Společně hledaly prostory pro realizaci projektu, diskutovaly např. o vhodnosti pálivých pomazánek, způsobu hodnocení, neponechaly náhodě ani výběr oblečení. Při samotné přípravě si děvčata povolala na pomoc chlapce ze své třídy.
25. 11. 2021    Milena Rudolfová