Turistický kurz 5. třídy
V pátek 28. 5. se páťáci ráno sešli s těžkými batohy před školou. Podle mapy, kterou si vyzvedli v Infocentru, vyrazili po červené značce směrem na Bukovice. Značky nás dovedly na Přemyslov a odtud jsme sešli po neznačených cestách dolů na louku nad Bukovice. To bylo místo, kde jsme odpočívali, vařili a plnili úkoly. Ve skupinách jsme připravovali dřevo, oheň, trojnožky, vařečky, nosili vodu i bylinky. Vše se povedlo - špagety s kečupem a bylinkový čaj. Navečer nás překvapil pan Komárek z HS. Děkujeme za krásnou přednášku a názorné ukázky. Potom jsme uklidili ohniště a následoval poslední úkol - ukázka jak si vyrobit bivak v přírodě pomocí lana (provázku). Jelikož bylo chladné a deštivé počasí, nepřespali jsme a ve večerních hodinách sešli ke škole. Všichni dostali pochvalu, protože cíle, které jsme si na začátku kurzu stanovili, jsme splnili. Vše jsme zvládli na výbornou. A jak to vidí žáci? Škoda,že jsme tam nespali. Ale užili jsme si to a chtěli bychom to zopakovat. (Kiki, Vojta, Pavla) Bylo to super a všichni jsme si to moc užili. (David, Adéla)
28. 5. 2021    Jitka Chytilová
Od vajíčka k žábě
Malé tmavé tělo, dvě zadní nohy a dlouhý ocásek. Tak nějak to vypadá teď, ale ještě před chvílí to bylo docela jinak. Začalo to jedněmi žabími vajíčky. Po nich následovala vajíčka další a další a my jsme najednou začali podnikat naše pondělní výpravy za žábami. Hledali jsme tůňky, zachraňovali skokany z náhonu, stavěli hráze, chránili ropuchy před vysušením, sháněli plot a dohlíželi na správný vývoj místních pulců. A teď máme radost z nových přírůstků.:)
17. 5. 2021    Anita Bučková
Druháčci pro maminky
Maminky, děkujeme...
9. 5. 2021    Věra Lukášová
Landart - 4. třída
Čtvrťáci využili odstávky elektrické energie k tvorbě venku. Seznámili se s výtvarnou tvorbou v přírodě a sami si zkusili vytvořit své dílo. Pracovali ve dvojicích a vymysleli i názvy děl. Můžete posoudit sami, jak se jim to povedlo a přiřadit jednotlivé názvy: Mechokvětina, Královna květin, Květinový ráj a Šnečí kompas.
6. 5. 2021    Petr Kršek