Podzim ve druhé třídě
V rámci prvoučného učiva jsme sledovali podzimní proměny přírody. Před uzavřením škol jsme stihli dvě vycházky do parku a ve výtvarné výchově jsme si prohlédli a namalovali kytice volně rostoucích rostlin.
V době distanční výuky pak pokračovali žáci ve sledování stop podzimu se svými rodiči.
Po návratu do školy jsme své poznatky shrnuli, na vyrobené listy napsali klíčová slova a vytvořili si tak myšlenkovou mapu, podle které se nám o podzimu hezky vypravuje.
Podzime, děkujeme ti za tvoje kouzla. Na shledanou. Jsme zvědaví, co nám uchystá zima.
26. 11. 2020    Věra Lukášová
Opravdoví čtenáři
Dnes naši prvňáčci otevřeli poprvé stránky Slabikáře. Touto knihou se jim otevírá ta nejdůležitější brána k vědomostem ale také k zábavě. Tak jim přeji mnoho hezkých chvil nad knížkou.
19. 11. 2020    Hana Svatoňová
Ohlédnutí za plaváním
Hned v pátek 4. září zahájili žáci druhé a třetí třídy plavecký výcvik. Přivítal nás nově zrekonstruovaný bazén v Šumperku. V příjemném prostředí a pod odborným vedením šikovných instruktorek se žáci s nadšením pustili do trénování. Škoda, že do uzavření bazénů, jsme stihli absolvovat pouze pět lekcí. Dnes jsme měli celý kurz zakončit.
Děkuji paní ředitelce a instruktorkám za milý, vstřícný přístup k dětem a přeji jim, aby už brzy mohly opět dělat svou práci, protože ji dělají velmi dobře.
A my? My jsme si to užili. Podívejte se na fotografie.
13. 11. 2020    Věra Lukášová
A je odesláno :-)
Spolu s některými šikulky z Šikulky jsme se zapojili do charitativní akce, kterou vyhlásila výtvarná společnost Davona. Jde o vánoční výzdobu dětské hematologie v nemocnici Motol v Praze. Doufáme, že i v této nelehké době pomůžeme vykouzlit úsměv nejen pacientům, ale i personálu nemocnice. Všechny výrobky jsou tvořené s láskou a s přáním lepších časů. Děkuji Terezce, Sabince, Soničce a jejich pomocníkům v rodině.
10. 11. 2020    Hana Svatoňová