Obrázek, který udělá radost hned dvakrát
V pátek se naše škola zapojila do celostátního projektu Fondu ohrožených dětí - Obrázek, který udělá radost hned dvakrát. Jedná se o charitativní akci určenou pro sekci Klokánek, která je takovým prvním "záchranným kruhem" pro ohrožené děti.Vést naše žáky ke správným hodnotám a kvalitním mezilidským vztahům patří dlouhodobě mezi naše priority. Projekt si vzala na starosti 9. třída, která zorganizovala průběh celé akce. Pracovali na něm již od středy a v pátek si na jednu nebo dvě hodiny vyměnili místo s třídními učiteli ostatních ročníků, aby si vyzkoušeli práci se skupinou. Ostatní žáci pod jejich vedením malovali obrázky pro FOD na zadaná témata. Sešlo se mnoho zajímavých výkresů a pro naše nejstarší žáky to jistě byla zajímavá zkušenost.
29. 9. 2017    Ludmila Mikesková
Vaříme
Žáci druhého stupně, kteří si při výběru volitelného předmětu zvolili domácnost, dnes měli velké potíže dojíst ve školní jídelně oběd. A proč? Zkouší si připravit vybrané recepty teplé a studené kuchyně sami.
27. 9. 2017    Milena Rudolfová
Pátá třída si hraje, nezlobí
V úvodní hodině pracovní výchovy jsme zjišťovali, které aktivity nás během školního roku čekají. Jednoznačně zvítězilo téma "montáž a demontáž stavebních her".A jak se umíme zabavit s různými druhy stavebnic jsme si vyzkoušeli hned ve dvou vyučovacích hodinách.
27. 9. 2017    Milena Rudolfová
Přespolní běh 1. - 5. třídy
V úterý 26. 9. se uskutečnil první sportovní závod pro žáky 1. - 5. třídy - přespolní běh. Běhali jsme v parku v kategoriích: 1. třída, 2. a 3. třída, 4. a 5. třída. Všichni závodníci splnili úkol na výbornou a doběhli do cíle. Nejlepšími vytrvalci jsou: Terezie Jaššová, Tomáš Pospíšil (1. třída), Bára Vyskočilová, Martin Matocha ( 2. a 3. třída), Veronika Stejskalová, Martin Pupík ( 4. a 5. třída).
26. 9. 2017    Jitka Chytilová
Přespolní běh školní a okrskové kolo
I v letošním školním roce si žáci mohli porovnat svou vytrvalost s žáky okolních škol. V okrskovém kole přespolního běhu se zúčastnila družstva: ZŠ a MŠ Loučná nad Desnou, ZŠ a MŠ Velké Losiny a ZŠ a MŠ Údolí Desné. Do okresního kola postoupila tato družstva:
hoši 6. - 7. ročník - Velké Losiny
dívky 6. - 7. ročník - Velké Losiny
hoši 8. - 9. ročník - Údolí Desné
dívky 8. - 9. ročník - Údolí Desné
S okrskovým kolem zároveň proběhlo i školní kolo přespolního běhu žáků II. stupně.
6. - 7. ročník
1. místo: Aneta Sádovská, Jiří Bližňák