Výlet 2. a 3. třídy
Tak tentokrát to bylo napínavé :-). Člověk míní a příroda mění. Měli jsme naplánovanou návštěvu Jeskyně Na Pomezí, jenomže přívalový déšť zaplavil trasy určené pro veřejnost :-(. My jsme se na výlet ale moc těšili, proto jsme si nenechali zkazit náladu. Máme totiž štěstí na ochotné lidi kolem. Pan řidič Zdeněk Kubíček se nebrání žádným změnám a zaměstnanci Jeskyně Na Špičáku nám dokonce kvůli objížďce přijeli naproti do Písečné s vyřízeným povolením vjezdu. Navíc byli ochotni nás vzít mezi objednané prohlídky. Jeskyně byla krásná, zase trochu jiná a plná labyrintů s netopýrky. Dále se náš den už ubíral podle plánu a užili jsme si také Fauna park v Lipové s kamarádskými papoušky.
24. 5. 2018    Hana Svatoňová
Za jesenickými prameny - výlet 1.+ 4.+ 6.
Byli jsme na výletě v lázních nad městem Jeseník. Bylo to super. Pomohli jsme panu Priessnitzovi s přípravou léčivého nápoje. Ve skupinkách z žáků 1.,4. a 6. třídy jsme soutěžili o ingredience na lektvar proti zapomínání. Museli jsme podle čichu poznat ocet, přenést přes lanový park nádobku s kouzelným práškem, vyluštit zprávu psanou morseovkou a získat barviva. Namícháním nápoje jsme ukončili soutěžní část programu a všichni se šli podívat na krásy Jeseníků z vyhlídky hlavní budovy lázní. Po zdolání svačiny jsme měli možnost prohledat nejbližší okolí lázní. Někdo zvolil muzeum lega, někdo cukrárnu a někdo kamenné objekty. Takže to bylo vážně fajn.
žáci 6. třídy,zapsala M. Rudolfová
23. 5. 2018    Milena Rudolfová
ÚSPĚŠNÁ MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA
O tom, že nás matematika baví a že se nebráníme žádné výzvě, svědčí další úspěch. Kuba Vyskočil v konkurenci 50 žáků, z nichž téměř jedna třetina studuje na gymnáziích, obsadil v okresním kole matematické olympiády krásné 3.-4. místo...
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.
14. 5. 2018    Jitka Čulíková
Roboti
V rámci pracovní výchovy si třeťáci vyzkoušeli, že z opotřebovaných věcí může vzniknout něco nového a originálního. Pracovali jsme ve skupinách i samostatně a já jen přihlížela úžasné tvořivosti a nápaditosti dětí. Velkou radost mám také z anglických popisků, které si děti o svém novém kamarádovi připravily.
11. 5. 2018    Hana Svatoňová
McDonald´s Cup
Každý rok se téměř 80% základních škol ČR účastní patrně největšího školního fotbalového turnaje ve střední Evropě. Více než 80 tisíc žáků zvedá ze školních lavic každoročně McDonald´s Cup, jedinečný ve svém nadšení všech organizátorů, partnerů a mladých fotbalistů. Naše škola bývá pravidelně u toho. Tým ve složení žáků 4. a 5. ročníku sice neobsadil v okrskovém kole „Libina“ příčky nejvyšší, ale o to přece vůbec nejde. Skončili jsme na krásném 5. místě – spokojeni a šťastní… Gratulujeme
4. 5. 2018    Jitka Čulíková