Lyžař školy
I přes mrazivé počasí si nejodvážnější závodníci přišli poměřit síly do Skiareálu Kareš. Závodilo se ve sjezdu a slalomu na lyžích a snowboardech. Nejlepší ve své kategorii získali medaile a diplom.
Děkujeme rodičům, kteří přišli podpořit své děti a také pomoci při organizaci závodu. Děkujeme také panu Karešovi za poskytnutí skiareálu.

Vítězové závodu:
1. místo:
Terezie Jaššová, Tomáš Pospíšil, Eliška Beranová, Jakub Laštůvka, Karolína Kopotová, Lukáš Ficnar, Anna Laštůvková, Jiří Bližňák, Vít Adámek, Ondřej Vogl
2. místo
Daniel Bartal, Pavla Martinčíková, Josef Drápal, Vít Staněk, Silvie Macenauerová, Jan Novák, Karolína Matochová, Oliver Linek, Jakub Říha
3. místo
Vojtěch Ficnar, Valerie Spillerová, Filip Kopecký, Veronika Stejskalová, Jakub Vyskočil

Dne 27. 2. 2018 se konaly závody Lyžař školy ve skiareálu Kareš v Koutech nad Desnou. Závodilo se dvou disciplínách, slalomu a sjezdu na lyžích nebo snowboardu. Všichni závodníci obě disciplíny zvládli a úspěšně projeli cílem. I přes nízké teploty se závodníci velmi bavili a těší se na další závody.
Vít Staněk

Dne 27. 2. 2018 se uskutečnil pro žáky základní školy v Loučné nad Desnou lyžařský závod. Závod se konal ve Skiareálu Kareš. Celkem se zúčastnilo 41 natěšených závodníků. Soutěžilo se v kombinaci disciplín sjezd a slalom. Boj byl dramatický do poslední chvíle. Vyhlášení výsledků jsme se dověděli následující den ve škole. Pěkně jsme si na závodech zajezdili i přesto, že mrzlo až praštělo.
Dan Vybíral
27. 2. 2018    Petr Kršek
Cvičení s Olinkou 2018
Zdá se vám, že aerobic, deepwork, bubnování a sborové zpívání nejde dohromady? U nás ano. Již po sedmé jsme přivítali skvělou lektorku Olinku Šípkovou. Ta náležitě rozproudila krev všem cvičenkám, které nedbaly třeskutého mrazu, sněžení ani plesů, a dostavily se do naší školní tělocvičny. Jejich nasazení a nadšení přineslo všem zúčastněným pěkné chvíle. Jedinečným specifikem této akce je od samotného počátku propojení sportovního výkonu s živou muzikou – finálové provedení aerobické sestavy vždy doprovází sólo na bicí nástroje, které letos opět rozduněla Anička, a relax zpříjemňují přítomným naše pěvecké sbory Loučňáček a TapTýda. Každoročně bývá zmiňována také rodinná atmosféra, kterou si ve školní tělocvičně všichni náramně užívají.
Vše nasvědčuje tomu, že i letos zcela převládala spokojenost a radost ze setkání. Velké poděkování patří Olince Šípkové (parádní lekce dance aerobicu, deepworku i relaxace), Aničce, Loučňáčku a TapTýdě (sólo na bicí soupravu, hudební produkce), Radkovi, Honzovi, Peťovi, Alexovi, Tomovi a Táďovi (zapůjčení, stavba jeviště), Kubovi (nazvučení a mix celého odpoledne), Zdeňce, Báře a Míše (zajištění šatny), Pavlovi, Věrce a Věrce (fotodokumentace a video), členům FalconFight (pořadatelská služba), všem přispěvatelům do tradiční tomboly a samozřejmě nadšeným sportovkyním, které naši tělocvičnu prohřály svým nasazením, potem i úsměvem. Těšíme se příště.
24. 2. 2018    Petr Lukáš
Školní zimní olympiáda
V samotném závěru naší olympiády byl pro soutěžní týmy připraven skeleton. Každý soutěžící po rozběhu skokem zaujal polohu ležmo na závodní matraci a snažil se doklouznout co nejdále. Nejzajímavější byly jízdy dvojic. Někteří měli obavy, že se na závodní skeleton nevejdou nebo jim kolega ujede. Obavy byly zbytečné, s obrovským nasazením týmy předváděly perfektní souhry. Olympioniky ve skluzu na závodní matraci se stali Valča Turková (6. tř.) a Ondra Vogl (9. tř.).
Co dodat na závěr. Vše proběhlo v duchu fair play, vítězové jednotlivých disciplín obdrželi zlaté (čokoládové) medaile, proběhlo nezbytné zdokumentování a vyhodnocení olympiády. Bylo to fajn. Všichni jsme si užili dostatek legrace. Někdy příště na závodním kolbišti naviděnou.
22. 2. 2018    Věra Turková
Netradiční hry
Součástí sportovní výchovy jsou i méně známé sportovní hry jako je Brännball a Kin-Ball. Žáci hrají tyto hry velmi rádi také proto, že k nim není potřeba speciálních pomůcek nebo nadání.
21. 2. 2018    Petr Kršek
Studio Loučňáček obdrželo cenu Prof. Dostala
To tak jednou ve víru pátečního kolotoče zvednu telefon, ze kterého se ozve příjemný hlas mluvčí šumperské radnice: „Mám pro vás dobrou zprávu. Loučňáček byl vybrán městem Šumperk a obdrží cenu profesora Dostála. Čekáme vás ve středu 21.02.2018 na radnici.“
Do Šumperka jsme dnes zavítali a ještě teď vstřebáváme ten povzbuzující zážitek a pěkná slova uznání, která se naší škole a jejím sborům dostalo. Děkujeme, že jsme mohli být mezi ohodnocenými.
Prof. Dr. Viktor Dostal je šumperským rodákem, který strávil podstatnou část života ve Vídni, kde pracoval. Byl významným alergologem a imunologem. Svému rodišti prospěl mnoha dary, které již přesáhly hodnotu tří milionů korun. Od roku 1994 je čestným občanem města Šumperka. Již řadu let je městem udělována cena Prof. Dostala, nad kterou po profesorově úmrtí převzala záštitu jeho manželka Dr. med. Elisabeth Dostal. Oba již podpořili mnoho spolků, organizací i jednotlivců. Jsme teď jedněmi z nich a budeme i nadále ze všech sil usilovat, abychom dělali čest sborům, škole i obci.
21. 2. 2018    Petr Lukáš