Vánoce v 1. třídě
Poslední prosincový den ve škole jsme si užili trochu jinak. Po dlouhém očekávání nastal čas vánoční besídky. Pod stromečkem našel každý z nás nějaký dáreček, který potěšil. Poslouchali jsme koledy a pojídali vánoční cukroví. Potom už jsme se těšili na vánoční prázdniny. Všem přejeme úspěšný rok 2018 prožitý ve zdraví, štěstí a spokojenosti.
22. 12. 2017    Jitka Chytilová
Těšeníčko, těšení ve 2. třídě
To bylo krásné těšeníčko. A třetí hodinu jsme se dočkali. Za okny tiše padal sníh, cukroví od šikovných maminek provonělo třídu, stromeček svítil a nás pohltila vánoční atmosféra. Zazpívali jsme si koledy, potěšili se dárečky od spolužáků, ochutnávali výborné cukroví, tancovali, bavili se,... Pak už přišlo těšení se na svátečně naladěnou školní družinu a na Vánoce doma.
Děkujeme všem pomocníkům Ježíška za dobrůtky a krásná vánoční překvapení. Přeji Vám krásné prázdniny a v novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti a radosti ze života. Ať je nám spolu dobře.
22. 12. 2017    Věra Lukášová
Předvánoční noc ve škole
Prvním vánočním dárkem v šesté třídě byl společně strávený čas ve škole. Sešli jsme se v plném počtu čtvrteční odpoledne. Po úvodním pohovoru o vánočních očekáváních, po zamyšlení se nad vlivem každého z nás na fungování třídního kolektivu, jsme si rozdali dárky. Poté jsme klidnější aktivity vystřídali tanečními a sportovními hrami, např. Kinn Ball. Na večerní procházce bylo nutné zkontrolovat stav strašidel v loučenských temných zákoutích. Čas ubíhal velmi rychle, domluvený čas večerky se stal skutečností a tak mnoho připravených aktivit a her nám zůstalo na páteční školní besídku.
21. 12. 2017    Milena Rudolfová
Housenka "Dlouhá punčocha"
Mnoho času žáci 4. a 5. třídy věnovali výrobě punčochové housenky. Nejprve naplnili papírovou drtí jednotlivé díly, které svazováním spojovali do konečné podoby třídního maskota. Vynesením před školu jsme poměřovali délku čtvrťácké a páťácké housenky.
21. 12. 2017    Milena Rudolfová
Recitační soutěž žáků prvního stupně
Ve středu 20. 12. jsme prožili příjemné odpoledne s poezií. Nejúspěšnější recitátoři z jednotlivých tříd prvního stupně nám ve školním kole recitační soutěže přednesli své pečlivě naučené básně. Všichni se moc snažili a rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché. Zde jsou výsledky:
1. kategorie(1. třída): 2. kategorie(2.+ 3. tř.) 3. kategorie(4.+ 5.tř.)
1. místo: N. Linhartová 1. místo: P. Martinčíková 1. místo: E. Fišnarová
2. místo: T. Jaššová 2. místo: E. Hoblerová 2. místo: K. Kopotová
3. místo: T. Pospíšil 3. místo: B. Vyskočilová 3. místo: F. Novák
Na závěr chci všem žákům poděkovat za pěkné výkony. Těším se zase příště na shledanou.
20. 12. 2017    Věra Lukášová