Noc ve škole - 9. třída
Loučení se základní školou si žáci deváté třídy prožili při aktivitách "Noci ve škole". Společná večeře, sportovní aktivity, stezka odvahy, sledování filmu či jen povídání si zaplnilo téměř celou noc. Ráno po předání vysvědčení a dlouhém loučení jsme se rozešli k domovům.
29. 6. 2017    Milena Rudolfová
Noc ve škole - 5.třída
Poslední den školního roku 2016/2017 strávili žáci přespáním ve škole. Loučili se tak s celým prvním stupněm a Tomášem D., který odchází na šumperské gymnázium. V 18:00 se všichni páťáci sešli ve škole, kde se ubytovali v tělocvičně. Poté následovala volná zábava ve formě různých sportovních her či tanečních kreací. Na večeři si objednali pizzy, po kterých se jen zaprášilo. Následovala noční vycházka k nedaleké hrobce, během které je postrašili deváťáci, kteří taktéž přespávali ve škole. Poté se žáci odebrali do připravených postelí a nachystali se na film, který po náročném dni nedokoukali ani do konce. Po budíčku ve formě školního zvonění se žáci odebrali do třídy, kde jim bylo slavnostně předáno vysvědčení.
29. 6. 2017    Tereza Friedlová
Výlet pro aktivní žáky
Stejně jako loni byli aktivní žáci naší školy odměněni výletem. Letos jsme se vypravili za vodním dobrodružstvím. Pod taktovkou pana starosty proběhla plavba po vodní přehradě Pastviny. Zájemci z řad dětí si mohli vyzkoušet řízení lodě a osvěžit se ve vodách přehrady. Počasí naštěstí nezklamalo, a tak se výlet povedl se vším všudy. Aby nikomu nekručelo v bříšku, měly na starosti paní Beranová s paní Bližňákovou, které zajistily dětem ovoce, koláčky, nápoje i oběd. Tečkou na závěr byla ještě vyhlídková cesta vláčkem. Unavení jsme se vrátili v odpoledních hodinách ke škole.
27. 6. 2017    Ludmila Mikesková
Výlet sběračů
V posledním červnovém týdnu se nejaktivnější sběrači školy vypravili na výlet do Hrubé Vody nedaleko Olomouce. Za celoroční sběr víček a papíru bylo odměněno 22 žáků z 1. - 9.třídy. Společně se vydali do Park Sportu Hrubá Voda, kde na ně čekala spousta zábavy. Mladší žáci si prošli nově otevřenou Kamzíkovu stezku, kde zdolávali různé překážky a chodníky v korunách stromů 13 metrů nad zemí. Starší žáci zkoušeli různé akrobatické prvky na trampolíně. Největší a nejnavštěvovanější atrakcí se nakonec stala bobová dráha, kterou někteří žáci sjeli i více než 10krát.
27. 6. 2017    Tereza Friedlová
Atletický den
Na závěr školního roku jsme poměřili své síly a naposled jsme si zasportovali. Všichni se snažili, ale vítěz bývá ten nejlepší:
1. místo:
1. tř.: Eliška Hoblerová, Bára Vyskočilová, Martin Matocha
2. - 3. tř.: Barbora Bargelová, Martin Pupík
4. - 5. tř.: Valérie Turková, Jiří Bližňák, Martin Kurek
6. - 7. tř.: Štěpánka Pupíková, Filip Noga
8. tř.: Kristýna Sládková, Jakub Říha
Gratulujeme k výborným výkonům.
26. 6. 2017    Petr Kršek