Slet čarodějnic v Loučné nad Desnou
Tak jsme si opět po roce při pátku před sobotní filipojakubskou nocí připomněli tradici pálení čarodějnic. Na pozvání OS Rodiče dětem při ZŠ Loučná nad Desnou se slétlo mnoho desítek krásně namaskovaných čarodějnic a čarodějníků, aby pod vedením nejvyšší čarodky Danabely na tryskovém koloběžtěti a vrchního čaroděje Hrušky letícího na megafonštěti za mohutného halasu a povyku prolétlo obcí a přistálo na hřišti u Bašty. Tam pak ony bytosti shlédly divadélko, pobavily se několika kouzly a splnily řadu úkolů fyzických, čarodějnických až kouzelnických i esoterických. Není divu, že jim poněkud vyhládlo, takže kus dobře opečeného čehosi přišel vhod. Nakonec se podařilo spálit textilně vytvarovanou čarodějnici, čímž byly odehnány síly zlé, úrodě, dobytku a lidem nepřející. Naštěstí existují i dobré čarodějnice a čarodějníci, kteří za nemalého úsilí celou povedenou akci připravili. Budiž jim děkováno, nechť jsou drženi v úctě a vážnosti. Máme radost, že jste nejen dorazili, ale kromě toho jste mnozí vybavili své tváře a těla nejednou zdobnou malůvkou, bradavičkou či pavučinkou a oděli se do přiměřeného hávu. Moc vám to slušelo. Těšíme se na další setkání.

29. 4. 2016    Petr Lukáš
Den Země
Procestovat čtyři kontinenty během jednoho dopoledne stihli žáci 1. stupně. Pod vedením lektorů z olomoucké společnosti Arpok zjišťovali prostřednictvím zvířat žijících v daném prostředí, co se děje ve vybraných oblastech světa. Dozvěděli se více o životních podmínkách, problémech se znečišťováním přírodního prostředí, o dopadech lidské činnosti na živočichy a rostliny naší planety. Výkladové části programu byly oživeny drobnými aktivitami.
27. 4. 2016    Milena Rudolfová
Na návštěvě u vodníka
V rámci výtvarné výchovy a pracovní výchovy vytvořili třeťáci svůj vodní svět. Klovatina, anilínové barvy, nůžky, lepidlo, fantazie,....... a pojďte se podívat.
21. 4. 2016    Věra Lukášová
Jarní koncertování Loučňáčku ve Vrbně pod Pradědem
Pěvecký sbor Loučňáček se ve čtvrtek 21. dubna vydal do Vrbna pod Pradědem, kam byl pozván jako host Jarního koncertu. Zpěváci dobře reprezentovali naši školu a obec, uvedli dvě premiéry ve svém repertoáru a svým vokálně instrumentálním vystoupením publikum zaujali.
Více informací a fotografie najdete ZDE.
21. 4. 2016    Petr Lukáš
Sběr papíru
Děkujeme všem sběračům, kteří donesli papír a to v podzimním i jarním sběru. Zvláštní poděkování patří pomocníkům při těchto sběrech.
12. 4. 2016    Petr Kršek