Sen noci svatojánské - divadelní představení
Ve středu se 5.-9. třída vydala po stopách W. Shakespeara. Navštívili jsme šumperské divadlo, které si pro nás připravilo komedii o tajemství lásky s příchutí fantasy - Sen noci svatojánské. Příběh se odehrává nejen v čarovném lese, ale také na pláži. Ve spletitém ději si k sobě hledají cestu čtyři zamilované páry, které se setkávají nejen s kupou lží a omylů, ale také se svými mnohdy i špatnými vlastnostmi. Mezi hlavní postavy řadíme třeba Hermii, Demetria, Lysandra a také Puka, který umí pořádně zamíchat kartami lásky. Zpestřením jsou pak postavy vyloženě nadpozemské, královna víl Titánie a král elfů Oberon.
10. 2. 2016    Veronika Kršková
Recitační soutěž na druhém stupni
Dne 10.2. jsme měli opravdu kulturní "masáž." Dopoledne jsme zhlédli profesionály v šumperském divadle. Po obědě si naši žáci sami na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je, postavit se před publikum a zarecitovat báseň. Odvážných se našlo celkem třináct. Většina z nich sáhla po textech našich klasiků. Opět jsme mohli obdivovat krásu veršů K. J. Erbena, V. Nezvala či J. Seiferta. Porota měla jako obvykle těžkou úlohu při rozhodování. Nakonec se na medailové pozice probojovali tito žáci:
za 6. a 7. třídu:
1.Alex Mikeška
2.Kristýna Sládková
3.Štěpánka Pupíková
za 8. a 9. třídu.
1.Barča Holoušová
2.Terka Chromíková
3.Lucie Strnadová

10. 2. 2016    Ludmila Mikesková
Divadlo Šumperk
V úterý devátého února navštívili žáci první, druhé, třetí a čtvrté třídy divadelní představení Aládín a kouzelná lampa. Na důmyslně sestaveném jevišti se odehrál známý příběh z Tisíce a jedné noci. Sledovali jsme dobrodružství chudého Aládina, který pomocí kouzelné lampy a prstenu získal milovanou princeznu a podařilo se mu přelstít i zlého čaroděje. Velmi zajímavé bylo využití stínohry. Dětem se líbily i písničky a humor, který pohádku doprovázel. Děkujeme šumperským hercům za příjemný zážitek.
9. 2. 2016    Věra Lukášová
Zápis do 1. třídy
Ve středu třetího února proběhl na naší škole zápis dětí do první třídy. Učitelům pomáhalo sedm žáků z osmé třídy, kteří se převlékli do pracovních oděvů různých profesí. Celý zápis byl totiž motivován řemesly. Předškoláčci se zaujetím plnili různé úkoly u farmáře, fotografa, ševce, kominíka, prodavače, malíře a listonoše. Všichni se moc snažili a za své výkony si odnesli zaslouženou odměnu.
Na závěr chci poděkovat žákům osmé třídy za to, jak zvládli své role. Barčo, Lucko, Peťko, Terezky, Time a Petře, děkuji vám. I vaší zásluhou jsme s budoucími prvňáčky prožili příjemné odpoledne. Máme z vás radost.
3. 2. 2016    Věra Lukášová