Duhová víla
V pondělí 30. 11. se 2. třída zajela podívat do Vily Doris do Šumperka. Byl pro nás připraven ekologický program Duhová víla. V první části jsme si povídali o barvách v přírodě, pracovali ve skupinách, přiřazovali zvířátka do společenstva lesa, polární země a pralesa, poznávali zvuky ptáků a přiřazovali je k obrázkům, hádali hádanky. V druhé části jsme se nejdříve seznámili s některými rostlinami (cibule, červená řepa, jeřáb, třezalka, indigovník), řekli si, jakou barví barvou a zahráli soutěž. Potom jsme vyrobili tašku, kterou jsme nejdříve pomalovali černou fixou. Až bylo domalováno, tašky jsme obarvili v roztoku s přídavkem barviva s indigovníku. Program se nám líbil, byl zábavný, poučný a ještě jsme si odnesli vlastnoručně vyrobený dárek.
30. 11. 2015    Jitka Chytilová
Podzim ve 2. třídě
Podzimní měsíce skončily a ve 2. třídě jsme dokončili projekt Podzim. V českém jazyce jsme tvořili a psali věty, v matematice řešili slovní úlohy, v prvouce si povídali o podzimu, v přírodě sbírali listy a plody. V pracovním vyučování vytvořili sluníčka, ve výtvarné výchově jsme otiskovali a stříhali listy. Na chodbě nám svítí 19 sluníček na pohádkový podzimní strom a třídu nám zdobí několik menších stromů. Začíná adventní čas, a proto vám všem přejeme, ať je tak krásný jako naše sluníčka. Vaši druháčci
30. 11. 2015    Jitka Chytilová
Loučenská vločka 2015
Ve čtvrtek a v pátek proběhl předvánoční festival pěveckých sborů Loučenská vločka 2015. Sešlo se nás opět k šesti stovkám a po oba dny bylo co poslouchat a na co koukat. Kromě pěti koncertů se uskutečnil také seminář pro sbormistry. Děkujeme za podporu Státnímu fondu kultury ČR, Obci Loučná nad Desnou, Lesům ČR a také OS Rodiče dětem a naší Základní škole. Velmi nás těší, že jste se v tak hojném počtu přišli podívat na závěrečný páteční koncert. Na jevišti bylo asi 260 účinkujících a v sále jsme napočítali zhruba dalších 200 lidí. Těšíme se opět brzy na viděnou.
Více informací z Loučenské vločky a fotografie najdete ZDE.
Informace o našich koncertech objevíte pro změnu TADY.
26. 11. 2015    Petr Lukáš
Den s Pipi ve třetí třídě
V rámci čtenářských dílen čteme se třeťáky knihu Astrid Lindgrenové Pipi Dlouhá punčocha. Protože nás veselá dobrodružství zrzavé rošťandy moc baví, rozhodli jsme se, že si uděláme den s Pipi ve škole. A opravdu v úterý 24. listopadu se naše třída zaplnila námořníky, piráty a copatými dívkami nápadně podobnými naší hrdince. Protože Pipi si ráda upravuje a vymýšlí nová slova, měli jsme i my tento den nábosilku, voprapis, slekrení, níteč se čtenářskou dílnou, hráli jsme hry frku a gobin. Celé setkání jsme zakončili v "kině". Promítli jsme si část filmu Pipi Dlouhá punčocha. Bylo zajímavé porovnat přečtené příběhy a jejích filmové zpracování. Jestli vás zajímá, jak to dnes u nás vypadalo, podívejte se na pár fotek.
24. 11. 2015    Věra Lukášová
Dějepisná olympiáda
Žáci druhého stupně si procvičili učivo o vládě Lucemburků v rámci školního kola dějepisné olympiády. Účastnilo se 40 žáků. První místo obhájil žák 9. třídy Vojtěch Svatoň, na druhém místě skončila žákyně 6. třídy Štěpánka Pupíková a na třetím místě, se stejným počtem bodů se umístili také žáci 9. třídy Nela Sedláčková a David Krmela. Do okresního kola, které proběhne v únoru v Šumperku, postupuje Vojtěch Svatoň.
23. 11. 2015    Milena Rudolfová