Závěrečné hodnocení školního roku
JIž tradičně celá škola bilancovala výsledky svého desetiměsíčního vzdělávání ve Skleníku. Programem naposledy provázely absolventky školy Verča Záhorová a Kačka Glogarová. Nejdříve jednotlivé třídy zhodnotily své úspěchy a pokroky, poté bylo oceněno 54 vyznamenaných žáků za své studijní výsledky. Oceněna byla zvlášť Terezka Švestková (7. tř.) za nejlepší výsledek v testování studijních předpokladů v Olomouckém kraji. Sbormistři se rozloučili se svými absolventy. Žákům byly uděleny pochvaly ředitelky školy a nejprestižnější ocenění "Aktivní žák" jednotlivcům z každé třídy (Jirka Bližňák, Pavla Lisnerová, Štěpánka Pupíková, Natálka Březinová, Lucka Strnadová, Nela Sedláčková, Eliška Rychlíková, Andrea Vaculíková, Eva Hrbáčková).
Deváťákům byly předány diplomy za zpracování a prezentaci absolventské práce a poté již došlo k závěrečnému loučení s šestnácti absolventy ročníku 2013.
27. 6. 2013    Věra Turková
Adrenalin park
Nejlepší sběrači papíru a kaštanů byli odměněni výletem na ranč Orel, kde si vyzkoušeli zdolat překážky v lanovém centru. Pro mladší byla připravena méně náročná trasa. Zato starší si užili na trase pro dospělé spoustu adrenalinových zážitků.
24. 6. 2013    Petr Kršek
Pohádkový dětský den
Krásné sobotní odpoledne bylo v zámeckém parku zasvěceno pohádkám. Pro děti rodiče společně se Spartakem Loučná připravili zábavné pohádkové odpoledne. Děti si zatančily s vílou Amálkou, navštívily Červenou karkulku, u Šebestové skládaly rozbité sluchátko, lovily Plaváčka, šly do party se Širokým jako Bystrozrací a Dlouzí, obdivovaly krásnou vílu Zvonilku, nakrmily nenasytného Otesánka, prošly peklem, aby poté vypustily u vodníka dušičky, ježibabě přidávaly na chaloupku perníky a u Popelky třídily fazolky. Mohly si na hřišti vyzkoušet různé fotbalové dovednosti. Odměnou jim za splněné úkoly bylo opékání a bohatá tombola.
Všem organizátorům za skvěle připravenou akci jménem dětí děkuji.
22. 6. 2013    Věra Turková
Turistický kurz
V rámci turistického kurzu se vydali žáci páté a deváté třídy na pěší výlet. Na Červenohorské sedlo nás vyvezl autobus a poté jsme vyšli směrem k Vřesové studánce. Zde jsme se občerstvili, napili pramenité vody a pokračovali směrem do Koutů podél Hučivé Desné. Počasí nám přálo a všem se výlet líbil.
21. 6. 2013    Petr Kršek
Rockový dýchánek 2013
Po roce jsme opět zcela obsadili loučenský Biograf, abychom zúročili svá hudební snažení z uplynulého školního roku. Máme to u nás zařízeno tak, že pokud žáci přistoupí na nabídku hry na rozmanité hudební nástroje v rámci hudební výchovy, je rok zakončen veřejným vystoupením, které nazýváme Rockovým dýchánkem. Letos bylo lze uslyšet zástupce všech tříd druhého stupně, které doplnila skupina žáků ze čtvrté a páté třídy. Každá ze tříd či skupin se prezentovala několika skladbami a mohla si vyzkoušet na vlastní kůži, že čas na pódiu běží jinak a že tréma dokáže s člověkem řádně zamávat. Skupinka nejmladších s sebou vzala také tři šikovné flétnistky Emču, Natku a Gabču, které připravuje paní učitelka Svatoňová. Máme skromné cíle. Nejde nám o přípravu technicky výborně vybavených muzikantů, ale spíše o pootevření vrátek do světa praktických muzikantských dovedností. Každý nechť si z nabídnutého ukrojí tolik, kolik sám chce. V každém případě to chce kus odvahy vystoupat na jeviště a předvést aspoň kousíček umu před žádostivýma očima rodičů, kamarádů, známých i neznámých. Proto si vážím všech, kteří to dokáží a snaží se předvést co nejlepší výkon. Letošní dýchánek byl charakteristický množstvím sólových dívčích vystoupení. Všechna děvčata se chystala velmi pečlivě a nebylo jim zatěžko absolvovat řadu hodin individuálních zkoušek. Snad mohu říct, že výsledek stál za to. Budiž jim tedy čest a sláva. Neméně zajímavé bylo vystoupení hostující Katky Kvapilové, hráčky na bicí nástroje. Předvedla nám tři etudy pro bicí nástroje, které nastudovala pod vedením pana učitele Bartoška ze šumperské zušky. O Katčině šikovnosti není pochyb a držíme jí pěsti, ať se jí hra i nadále daří. Závěr celé akce pak patřil kapele, která kompletně vzešla z absolventů naší školy. Až na jednu výjimku jde o mladé, ale již zkušené hráče a zpěvačky, takže jste mohli být svědky mnohého střídání hudebních nástrojů či ukázky z vlastní tvorby. Samozřejmě s dětmi víme, že naše hraní není ještě zdaleka dokonalé. Přesto mám radost, že jste přišli, mladé muzikanty si vyslechli a podpořili je patřičným potleskem. Věřím, že si každý mohl najít aspoň něco zajímavého. Děkuji všem zúčastněným za veškerou snahu i vstřícnost. Těším se opět za „rock“ na slyšenou.
18. 6. 2013    Petr Lukáš