Laboratorní práce z fyziky
V dnešní hodině fyziky si žáci 7. ročníku prověřili, jak ovládají změřit čas a dráhu pohybu těles. Z těchto naměřených hodnot zjistili jakou rychlostí se tělesa pohybují. Samotní žáci se stali tělesy a pohybovali se v různých prostředích.Pohyb ve vodě pro dnešek přenechali gumové kuličce. Výsledkem tohoto měření byly nejen protokoly o měření, ale také úsměvy žáků.
27. 9. 2018    Jana Plosová
Přespolní běh
Začátek školního roku si již nedokážeme představit bez přespolního běhu. Letošního okrskového kola se zúčastnila družstva: ZŠ a MŠ Loučná nad Desnou, ZŠ a MŠ Velké Losiny a ZŠ a MŠ Údolí Desné. Do okresního kola postoupila tato družstva:
hoši 6. - 7. ročník - Loučná nad Desnou
dívky 6. - 7. ročník - Velké Losiny
hoši 8. - 9. ročník - Údolí Desné
dívky 8. - 9. ročník - Údolí Desné
S okrskovým kolem zároveň proběhlo i školní kolo přespolního běhu žáků II. stupně.
6. - 7. ročník
1. místo: Veronika Stejskalová, František Novák
2. místo: Aneta Sádovská , Jiří Bližňák
3. místo: Valerie Turková, Martin Kurek
8. - 9. ročník
1. místo: Štěpánka Pupíková, Tomáš Majkus
2. místo: Karolína Matochová, Oliver Linek
3. místo: Nikola Bartalová, Kamil Macenauer
Veronika Stejskalová a Štěpánka Pupíková doběhly na prvním místě i v okrskovém kole.
25. 9. 2018    Petr Kršek
Přespolní běh 1. stupně
V úterý 25. 9. se uskutečnil první sportovní závod pro žáky 1. - 5. třídy -přespolní běh. Běhali jsme v parku v kategoriích: 1. třída, 2. a 3. třída, 4. a 5. třída. Všichni závodníci splnili úkol na výbornou a doběhli do cíle. Nejlepšími vytrvalci jsou: Soňa Másílková, Toník Komárek (1. třída), Bára Vyskočilová, Tomáš Pospíšil (2. a 3. třída), Anna Švejnohová, Jakub Lisner (5. třída). Blahopřejeme.
25. 9. 2018    Jitka Chytilová
Žábry jako sasanka
Protože máme v okolí školy šikovné pány rybáře, mohli v pondělí žáci 7. třídy vyměnit mikroskopy a sklíčka za skalpely a pinzety. Pod ruce se jim dostaly plotice obecné. Ryby nejdříve otevřeli, opatrně z nich vyndali vnitřnosti. Ty pak od sebe na podložce rozdělili, aby si je mohli lépe prohlédnout.A že toho bylo k vidění! Pánům rybářům děkujeme za pěkný úlovek, paní učitelce Svatoňové za ochotu a pomoc při shánění biologického materiálu:)
24. 9. 2018    Anita Bučková
Superstars
Tak jsme se v hodinách anglického jazyka seznámili se skupinou Superstars, která nás bude naší učebnicí tento školní rok provázet. Naučili jsme se její "seznamovací" píseň a rozhodli se, že připravíme pro své kamarády ze druhé třídy překvapení. Jaké? Třeťáci se rozdělili na dvě skupiny, vymysleli si choreografii, donesli si potřebné doplňky a v hudební výchově nastalo to pravé hudební karaoke show. Druháčci byli skvělé publikum. Nakonec jsme si s nadšením zatancovali všichni.
21. 9. 2018    Věra Lukášová