Loučení ve skleníku
Flétničky prvňáčků, veršovanka druhé a třetí třídy, výtvarně-dramatické ztvárnění školního roku čtvrťáků, nápadité a energické představení páťáků, vzpomínky na fotografiích šesťáků, beze slov, ale přesto vypovídající vyobrazení deseti měsíců 7.třídy, prázdninový pokřik osmičky, spousta smíchu, očekávání, překvapení, slz radosti ze společně strávených okamžiků i lítosti z jejich konce. To všechno a mnoho dalšího nás v podání našich šikovných dětí provázelo dnešním dopolednem, kterým jsme zakončili letošní školní rok.:)
27. 6. 2019    Anita Bučková
Čtenářská hra
Celý rok žáci druhé třídy pěstovali kytičky na čtenářské louce. Za každou přečtenou a před třídou odprezentovanou knížku si na svou kytičku nalepili berušku. Nejvíce berušek krouží nad kytičkou Naděnky (38) a Kačenky (37).
Třeťáci nezůstali pozadu a vypěstovali čtenářský strom, který zdobí celkem 75 lístečků. Nejúspěšnější sadařky třetí třídy jsou Kristýnka (25) a Barunka (23).
Děkuji vám, čtenáři. Přeji všem hodně pěkných zážitků při čtení dalších knih.
26. 6. 2019    Věra Lukášová
Vyjmenovaná slova kolem nás
Celý rok jsme se učili vyjmenovaná slova a procvičovali pravidla psaní i/y po obojetných souhláskách. Zjistili jsme, že vyjmenovaná slova nejsou jen učivo schované v učebnici českého jazyka. Všímali jsme si jich v řeči, v názvech obchodů, v pohádkách, nápisech,...Hledali je v časopisech, novinách, stříhali a lepili na patřičné obojetné souhlásky.
Také jsme si některá vyjmenovaná slova "vymodelovali" z lega. Máte-li zájem, pojďte nakouknout do světa vyjmenovaných slov s námi.
25. 6. 2019    Věra Lukášová
Sokolníci
Dnešní dopoledne jsme strávili pod rozpětím ptačích křídel. Kuba našel svého jmenovce, Sabča zaparkovala kondora do garáže, Adélce se podařilo spočítat ocasní pera jednoho z dravců a Barča s Matějem si zazávodili s orlem. Mezitím jsme měli možnost prohlédnout si spoustu obdivuhodných dravců a sov. Moc děkujeme:)
25. 6. 2019    Anita Bučková
Brno je zlatá loď
Po nezbytném proškolení o veškerých nástrahách velkoměsta jsme se společně s šestou třídou vydali na dobrodružnou plavbu nejen za zábavou, ale i za poznáním. Vybaveni skvělou náladou, která nás neopustila po celý den, jsme se seznámili s "šalinou", která nás rychle dopravila do cíle naší plavby - VIDA CENTRA - zábavného vědeckého parku na brněnském výstavišti. Zde jsme zkoumali různé fyzikální zákonitosti, vstoupili do lidského srdce a také shlédli show chemiků z brněnské školy, což byla symfonie výbuchů a barevných ohňů. Poté nás šalina dopravila do Jump parku, kde jsme překonávali sami sebe v různých "challenges" a většinou se nám to dařilo. Nakonec jsme se rozloučili s Brnem a z přístavu "Hlavní nádraží" vypluli zpět domů. Plavba byla úspěšná a to hlavně díky skvěle proškolené posádce, která splnila všechny rozkazy kapitánského můstku a prokázala svoji připravenost na další podobné plavby.
21. 6. 2019    Pavlína Morongová