Letem světem
Druhé pololetí u sedmáků bylo ve znamení poznávání cizích vzdálených krajů. Putovali jsme (prozatím prstem po mapě) Amerikou, Asií a čeká nás v samotném závěru ještě Austrálie a Oceánie. Zhlédli jsme různá videa a mohli tak porovnávat život, přírodu a kulturu v krajinách, které na nás v reálném životě čekají.
29. 5. 2020    Věra Turková
Cestovní kanceláře
Osmáci si vyzkoušeli roli managerů. Založili si vlastní cestovní kanceláře a na "Veletrhu cestovek" nabízeli svůj nejlepší produkt - mohli jsme navštívit a poznávat Berlín, Hamburk, Moskvu, New York, Holandsko, Lanzarote, Barcelonu, některá zákoutí ČR a také jsme odletěli do Japonska nebo do Austrálie. Kromě třídenního poznávacího programu museli majitelé zajistit dopravu, ubytování, stravování a poskytnout další služby. Doufám, že se jim tato zkušenost bude hodit v budoucnu při plánování vlastních dobrodružných cest.
29. 5. 2020    Věra Turková
Ze sedmáků fyzikové
Sedmáci nezahálí a stále vymýšlí, jak se dá využívat fyzikálních zákonů. Jejich pokusy jasně naznačují, o kterých zákonitostech je řeč. Poznáte je také? Obrázky a videa možná napoví.
29. 5. 2020    Jana Plosová
Elektrický obvod v šestce
Tento týden jsme zkoumali zásady el. obvodu. Ověřili jsme si, že v domácích podmínkách to není jednoduché. Přesto jsme měli spoustu dobrých nápadů. Po nástupu do školy si jen ověříme, že jsme to zmákli.
29. 5. 2020    Jana Plosová
Školní skupiny v akci
Podobně jako na většině základní škol také u nás zahájily v pondělí činnost dvě školní skupiny. Skupina dětí z první a druhé třídy „obývá“ první třídu a prostor družiny, třeťáci, čtvrťáci a páťáci mají své království v prostoru infoučebny, aby byla zachována možnost účasti na videokonzultacích a práce ve ve virtuální učebně. Všichni mají stále co dělat.
Do školy přicházejí každé pondělí a čtvrtek také deváťáci, kterým budeme držet pěsti 8. června na přijímacích zkouškách.
26. 5. 2020    Petr Lukáš