Obhajoba absolventských prací
Odpolední vyučování se ve čtvrtek přeměnilo v malou slavnost. V hlavní roli devátá třída, na programu byla obhajoba absolventských prací společně s vlastní prezentací.Přestože devítka měla práce předem připravené a vyzkoušené, neobešel se začátek akce bez trochy nervozity. Spravedlivý los určil pořadí prezentací a vše mohlo začít. Jako první se na pódium dostavil Dan a odstartoval přehlídku zajímavých příspěvků. Porota pečlivě sledovala výkony přednášejících, diváci se zaujetím poslouchali a všichni odměnili každého účastníka zaslouženým potleskem. Letos také přišlo podpořit deváťáky hodně rodičů nebo blízkých, jsme rádi, že si na ně vyšetřili čas. Potlesk od blízkého člověka jistě zahřeje u srdíčka. Všichni zvládli své vystoupení se ctí a můžou být na sebe pyšní, protože prokázali odvahu, samostatnost, schopnost splnit zadaný úkol a srozumitelně předat informace.
13. 6. 2019    Ludmila Mikesková
Bělá v pohybu
Ve čtvrtek 13. 6. se vydala 5. třída na školní výlet. První zastavení bylo ve sportovně zábavním centru - Bělá v pohybu. Zde jsme vkročili do světa sportu a okusili, jak je náročné střílet na biatlonové střelnici, svezli se na lyžařském simulátoru, ověřili si svoji kondici na analyzačním přístroji a prošli mnoho dalších aktivit. Stanoviště jsou doprovázeny dotykovými obrazovkami. Navštívili jsme také první patro, kde se nachází Dětský svět, ve kterém najdete mnoho dětských atrakcí, dotykové naučné obrazovky a dřevěné naučné panely. Druhé zastavení následovalo na Červenohorském sedle, kde jsme si pochutnávali na výborném obědě. Potom jsme vyrazili pěšky po staré cestě do Koutů nad Desnou na vlakové nádraží. Cestou dolů nás přepadla bouřka a dešťová přeháňka. Tohle nás ale nepřekvapilo, vytáhli jsme pláštěnky. Z Koutů nad Desnou jsme přijeli vlakem domů. Navštívit sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu všem doporučujeme. Je to zábava pro celou rodinu.
13. 6. 2019    Jitka Chytilová
Společné odpoledne
Když naši prvňáčci vstoupili v září do bran vzdělání pyšnili se společným tričkem s barevnou duhou. Na našem čtvrtečním setkání jsme se společně s dětmi i s rodiči shodli, že čas neskutečně rychle plyne a školní rok už končí. Přesto, že se počasí rozhodlo, že nám ukáže všechny tváře, to odpoledne mělo své kouzlo a my jsme doputovali až k duze opravdové. Děkuji manželům Komárkovým, že nám poskytli báječné zázemí.
13. 6. 2019    Hana Svatoňová