Sběr kaštanů a žaludů

Pro plnější bříško a lesklou srst jesenické zvěře jsme v letošním školním roce uspořádali podzimní sbírku kaštanů a žaludů. Děkujeme všem, kteří nám přinesli:)

Sběr víček

Každé úterý o velké přestávce v přízemí u kuchyňky probíhá celoroční sběr víček pro zábřežskou charitu.

Bílá pastelka

V letošním školním roce jsme na Bílou pastelku vybrali 1820 Kč. Děkujeme všem zúčastněným a jejich rodičům za přispění :)

Vánoční hvězda

Každoročně v naší škole probíhá prodej Vánoční hvězdy, který pořádá žákovská samospráva. Žáci si mohou zakoupit květinu za 100Kč. Mohou si vybrat mezi červenou a bílou barvou.

Štěpánka Pupíková, kronika

Sběr víček

Nadále spolupracuje se zábřežskou Charitou a sbíráme víčka pro potřebné. Sběr probíhá každé pondělí o velké přestávce od září do konce května. Nejaktivnější sběrači budou odměněni.

Vánoční hvězda

Celkem bylo zakoupeno 69 vánočních hvězd. Na konto Šance Olomouc bylo posláno celkem 7 000 Kč. Všem kupujícím moc děkujeme.

Sběr kaštanů, žaludů

Během podzimu proběhla opět soutěž mezi žáky ve sběru kaštanů a žaludů. Kaštany byly dále předány lesníkům pro zvířata v zimním období.

Bílá pastelka

I letos jsme se zapojili do celorepublikové sbírky Bílá pastelka. Celkem bylo vybráno 1 140  Kč. Moc děkujeme.

Sběr víček

Nadále spolupracujeme se zábřežskou Charitou a sbíráme po celý rok víčka od PET lahví. Nejlepší sběrači budou na konci roku odměněni smiley

Sběr kaštanů, žaludů

Na podzim vyhlásila žákovská samospráva celoškolní soutěž ve sběru žaludů a kaštanů. Celkem se vybralo téměř 60 kilogramů těchto lesních plodů. Nasbírané kaštany byly předány myslivcům, kteří jimi v zimě přikrmují lesní zvěř. Všem sběračům moc děkujeme.

Bílá pastelka

V letošním roce se vybralo celkem 1 460 Kč. Moc děkujeme.

Vánoční hvězda

Pořádali jsme také charitativní sbírku Vánoční hvězda. Výdělek šel na děti, které postihlo onkologické onemocnění. Vybralo se 5300 Kč a všechny peníze byly použity na dobrou věc. Děkujeme každému, kdo si koupil Vánoční hvězdu.

Bílá pastelka

Pomáháme tam, kde je třeba. Proto se zapojíme do sbírky určené nevidomým.

Vršky pro Terezku

Letos jsme opět vybrali charitativní projekt, jehož cílem je nasbírat co nejvíce vršků pro postiženou Terezku. Peníze za tyto vršky budou použity na nákup rehabilitačních pomůcek.

2014 / 2015

SURIKATA

DAROVACÍ SMLOUVA

Žáci naší školy a mateřské školy společně vybrali na sponzorování SURIKATY v Olomoucké ZOO částku 2 030 Kč.

Děkujeme všem, kteří přispěli:

1. třída - Bargelová Barbora, Dvořáková Monika, Hobler Miroslav, Kopecký Štěpán, Kopotová Karolína, Král Oldřich, Lisner Jakub, Martinčík Matěj, Martinčíková Klára, Stejskal Ondřej
2. třída - Fišnarová Eliška, Halaxová Matilda, Johnová Klára, Liďáková Daniela, Říha Jan, Sekáč Aleš, Staněk Vít, Šipická Kristýna Anna, Turková Kristýna, Vybíral Dan
3. třída - všichni žáci
4. třída - Dvořák David
5. třída - Mikeška Alex, Noga Filip, Pupíková Štěpánka
7. třída - všichni žáci
8. třída - všichni žáci
učitelé - všichni učitelé

Plastové vršky

V základní škole a mateřské škole probíhá sběr plastových vršků. Vršky budou předány Charitě Zábřeh http://charitazabreh.cz, která směnou za finanční prostředky podpoří projekt VRŠKY PRO JŮLINKU http://www.julie.websnadno.cz.

2013 / 2014

SURIKATA

Podařilo se vybrat 1 450 Kč. Tato částka byla předána ZOO Olomouc na chov a výživu surikat.