KOUZELNÉ ZRCADLO V KNIHOVNĚ
"Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší nejkrásnější?" No posuďte sami. My jsme se tedy všichni za břicha popadali :-)
6. 3. 2020    Jana Hoblerová
KNIHA
Březen je měsíc knihy a my se ve školce snažíme, aby si děti vytvářely pozitivní vztah k tištěné literatuře. Každý den po obědě dětem čteme. Samy si mohly z domu přinést oblíbenou knihu, o které nám v ranním kruhu povídaly. Z těchto knih jsme si udělali výstavu, prohlíželi jsme si různé druhy knih od encyklopedií přes pohádky až po poezii. Také jsme si udělali pořádek ve školkové knihovničce, řekli jsme si, jak se správně ke knihám máme chovat, vyrobili jsme si záložky a malinko jsme se seznámili s pojmy jako spisovatel a ilustrátor.Program jsme si zpestřili výletem do knihovny v Šumperku, kde nám paní knihovnice představila pohádkovou knihu Šedík a Bubi. Kdo to je? To vám děti doma určitě rádi poví.
6. 3. 2020    Jana Hoblerová
OBLEČENÍ
Jak se správně oblékat v jednotlivých ročních dobách? Z čeho se plete čepice a šála? To a mnohem více jsme se dozvěděli v posledním zimním tématu. Klubíčka vlny jsme použili na zdokonalování jemné motoriky a předmatematických dovedností. Děti skládaly klubíčka podle velikosti a knoflíky třídily podle barev. Každý den trénujeme sebeobsluhu během oblékání.
2. 3. 2020    Jana Hoblerová