Zahradní slavnost aneb loučení s předškoláky
Školní rok se pomaličku chýlí ke konci, a proto je potřeba se s ním jaksepatří rozloučit.
A s kým je také potřeba se slavnostně rozloučit? No přeci s našimi předškoláky, kteří už v září zasednou do školních lavic!
Přejeme jim hodně zdaru a úspěchů ve škole i v životě.
24. 6. 2016    Bára Mlčochová
Výlet - Skazen "U Havlíčků"
Každý konec školního roku je ve znamení výletů - nejinak tomu bylo i u nás.
24. 6. 2016    Bára Mlčochová
Jak jsme se vydali do parku nakrmit kačenky i ryby...
Jednoho krásného červnového dne jsme vyrazili na procházku do parku. Verunka přinesla do školky staré pečivo, a tak jsme se rozhodli, že zkusíme nakrmit zvířata, která žijí v rybníčku v zámeckém parku. Děti byly tímto nápadem nadšené!
10. 6. 2016    Bára Mlčochová
KOŤATA - Zvířata
Toto téma jsme s dětmi začali probírat od všeobecného přehledu k podrobnějšímu. Děti si zprvu ujasnily, co pojem zvířata znamená a jak se liší od rostlin či věcí. Během procházek jsme sledovali živočichy v našem okolí. Dále děti zjišťovaly, že každé zvíře žije v jiném prostředí. V CA KOSTKY děti postavily ZOO, farmu se statkem, louku, les a pole a také rybník. K těmto stavbám později přiřazovaly zvířata, která v nich ve skutečnosti žijí. V ATELIÉRU děti vyráběly zvířata z papírových talířků a malovaly zvířátka tuší a vodovými barvami. Pro malé děti bylo připraveno kouzelné malování vodou. V CA ŠIKOVNÉ PRSTÍKY malé děti trénovaly jemnou motoriku u HAMA korálků a větší děti provlékaly prošívačky, skládaly puzzle, obrázky z několika dílů a dřevěné skládačky. V CA KNIHY A PÍSMENA děti hledaly rozdíly v obrázcích, vyhledávaly v knihách okopírované obrázky zvířat a skládaly slova podle předlohy. V CA DESKOVÉ A SPOLEČENSKÉ HRY si děti zahrály pexeso, domino a Double Kids.
1. 6. 2016    Bára Mlčochová