Sportujeme
Děti jsou již od přírody velmi aktivní a potřebují dostatek pohybu. V únoru jsme se sportům věnovali velmi intenzivně. Děti poznávaly zimní sporty jako je lyžování, snowboardování, bruslení, hokej, běh na lyžích. Užily si spoustu zábavy při koulování a bobování. I když, pro nepřízeň počasí, pouze ve třídě. Seznámily se s pravidly her a nutností dodržovat stanovená pravidla. Při pobytu venku děti využívaly zbytky sněhu ke koulování a stavění mini sněhuláků. Zároveň si při slunečném počasí zahrály na schovávanou, na honěnou a pozorovaly jak se začíná měnit příroda.
28. 2. 2020    Monika Altmannová
PŘEDJARNÍ BADATELSKÁ PROCHÁZKA
Že se z obyčejné procházky může stát procházka badatelská se spoustou překvapení, už víme. Po cestě jsme našli kládu, kterou jsme využili k pohybovým radovánkám a shodli jsme se, že by se nám na školkové zahradě velice líbila. Další pohybové dovednosti jsme vyzkoušeli na přelezu do obory. Tuto zkoušku jsme zvládli všichni. Pan Ficnar z lesní správy nám ukázal netopýra, který si už taky myslel, že přišlo jaro. Děti našly hnízdo, ale ptáčci moc dobře vědí, že jaro je ještě daleko, a proto bylo prázdné. Ukázali jsme si lapač na kůrovce a krásné cestičky, které lýkožrout vytváří pod kůrou jehličnatých stromů.
28. 2. 2020    Jana Hoblerová
ZIMNÍ SPORTY
Přesto, že nám počasí moc nepřálo, tak jsme si vyzkoušeli neznámé sporty jako biatlon, curling i skeleton. Poznávali jsme známé české sportovce, zahráli jsme si "sportovní pantomimu", vyzkoušeli jsme si sudoku, venku jsme házeli sněhovou koulí na cíl a sledovali jsme zimní sporty v televizi. "Foukaný hokej" byl dobrý k procvičení výdechového proudu a na procházce nám opravdový snowboardista ukázal sportovní výzbroj.Řekli jsme si, co je to piktogram a ukázali jsme si piktogramy zimních sportů.Děti si vyrobily brusle a skládaly slova podle předlohy.
14. 2. 2020    Jana Hoblerová
Den otevřených dveří
Zavítalo k nám několik nových zájemců o naši školku, což nám udělalo velikou radost a zároveň se s nimi těšíme na viděnou v dubnu u zápisu.Všechny děti se okamžitě zapojily do společného programu a některým se tu líbilo natolik, že odcházely s pláčem. Rodičům za návštěvu děkujeme a těšíme se na nové kamarády.
11. 2. 2020    Jana Hoblerová
Ekoprogram -ZIMNÍ SPÁČI
Přijeli k nám velice milí hosté z Dorisky a vyprávěli nám příběh o zvířátkách. Z příběhu jsme se dozvěděli, která zvířata se ukládají na zimu ke spánku. Těm, která nespí a ani neodlétají jsme připravili něco dobrého. Také jsme vyráběli, cvičili a zpívali. Bylo to fajn a těšíme se na další setkání.
7. 2. 2020    Jana Hoblerová