Vánoční pohoda
Posledním letošním tématem byly Vánoce a s nimi i spousta legrace, poznávání a učení. Rodiče si mohli přijít vyrobit voňavé pomerančové věnečky, kávová srdíčka nebo ozdobu na stromeček ze šišky na vánoční dílničku.Byla spousta cukroví a vánoční dětský punč. Celý rok byly děti hodné, tak Ježíšek přeci jen přišel a naježil něco pod stromeček. Všem přejeme poklidné Vánoce a úsměv v celém novém roce 2020.
20. 12. 2019    Jana Hoblerová
Ptáčci a zvířátka v lese
Předposledním tématem před Vánocemi byli ptáčci a zvířátka z lesa. Děti si vyrobily kosy z mačkaného papíru, trénovaly zrakovou percepci pomocí hledání stejných obrázků a stejných názvů ptáčků. Paměť si procvičovaly pomocí pexesa se stopami. Skládaly puzzle, předmatematické dovednosti získávaly pomocí skládání obrázků podle číselné řady od 1-10. Na obrázcích jsme si ukázali životní vývoj ptáků. Povídali jsme si o hlavních znacích ptáků a učili jsme se poznávat základní druhy ptáčků, kteří u nás na zimu zůstávají. Hledali jsme v encyklopediích, modelovali plastelínou, vybarvovali a mnoho dalšího. Děti z Ekokroužku při ZŠ pro nás připravily projekt Zrnko k zrnku, kde měly pro děti nachystané naučné úkoly a vyrábění lojových dobrot pro ptáčky.Podívejte se na malou ochutnávku z tak nabitého týdne.
13. 12. 2019    Jana Hoblerová
Divadelní představení v Šumperku
Děti z mateřské školy vyrazily autobusem do Šumperka na divadelní pohádku Tučňáci koláč nesvedou. Cestou autobusem děti pozorovaly krajinu a vyptávaly se, kde zrovna jsme. Všichni se už moc těšili na představení. Po příchodu se děti pohodlně usadily na sedadla a s napětím vyčkávaly, kdy už to začne. Začaly se smát, když z velké bedny vykoukli dva tučňáci, a smích je neopustil po celé představení. Divadlo bylo moc hezké. Poté jsme se vrátili autobusem zpět do školky na oběd.
10. 12. 2019    Monika Altmannová
Mikuláš, čert a anděl v MŠ
Celý týden se děti věnovaly mikulášskému tématu. Skládaly mikulášské čepice z dřívek, vytvořily si společně peklo, učily se matematiku pomocí kolíčkového počítání, skládaly obrázky z několika dílů, z plastelíny modelovaly vousy a rohy čertům a čepici a vousy Mikulášovi, z PET víček tvořily Mikuláše. Děti 9. třídy ze ZŠ pro naše děti připravily návštěvu Mikuláše, čertů a anděla a diskotéku, ze které měly malé děti velkou radost. Dětem ze Základní školy v Loučné mockrát děkujeme.
6. 12. 2019    Jana Hoblerová
Mikulášská nadílka
V pátek 6.12. zavítala do školky vzácná návštěva. Na děti se přišel podívat Mikuláš s andělem a čerty. Anděl s sebou přinesl knihu dobrých skutků a hříchů, které dětem přečetl. Hříšníci slíbili, že se polepší. Všechny děti zatancovaly nebo zazpívaly Mikulášovi a jeho družině. A tak čerti odešli s prázdným pytlem a Mikuláš dětem rozdal balíčky.
6. 12. 2019    Monika Altmannová