Podzim na poli a v lese -Štěňátka
Co všechno zažily děti ze Štěňátek v listopadu? Seznámily se s tím, co roste na poli, skládaly kaštany podle předloh, vyráběly kukuřici, učily se techniku hodu horním obloukem pomocí házení "bramborou", manipulaci trénovaly na skládání mašlí pro draka,vyráběly sovy z máku a slunečnicových zrníček, vydávaly se na procházky do lesa a sledovaly jeho krásy.
30. 11. 2019    Jana Hoblerová
Listopad u koťátek
Skoro celým měsícem nás provázelo téma pohádek. Četli jsme si a prohlíželi pohádkové knížky. Pani učitelka hrála dětem divadlo a následně převzaly role děti a vyzkoušely si, jaké je být Palečkem nebo i řepou. Děti také sestavovaly děj pohádky z obrázků. Dále vybarvovaly tématické obrázky, tvořily pohádkového koblížka, "liška" děti povozila na ocásku a všichni se moc dobře bavili. Ve zbývajícím čase jsme pekli rohlíčky na akci sv. Martina, malovali jsme do krupice, procházeli jsme se Loučnou a pozorovali podzimní přírodu v parku. Také jsme rozeznávali listnané a jehličnaté stromy.
30. 11. 2019    Monika Altmannová
Projektový den "Svatý Martin na bílém koni přijíždí"
Děti v mateřské škole si přiblížily tento den v rámci projektového dne. Samy si nazdobily plakáty pro veřejnost a společně jsme nahráli pozvánku do místního rozhlasu. Projektový den začal činnostmi a úkoly spojenými s tématem. Děti skládaly koláče, třídily podkovy podle barev a velikostí a prohlubovaly si předmatematické dovednosti. Potom si vyslechly příběh svatého Martina v podání paní Petry Harazímové. Společně si upekli svatomartinské rohlíčky a vyrobili lucerničky na večerní pochod. Děti se naučily písničku s příběhem, kterou večer veřejnosti zazpívaly.Vyrobily si koně, vločky a podkovy. Měly možnost si prohlédnout reálnou podkovu. Ukončení tohoto dne bylo ve společnosti těch nejbližších nejen pro děti, ale pro celou společnost a tím byla rodina a přátelé. Den si užily a snad si odnesly i morální hodnoty jako je soudržnost rodiny a pomoc druhým. Všem, co vyčkali v tak nevlídném počasí na světýlko patří velký dík.
11. 11. 2019    Jana Hoblerová
Divadélko "Pták Ohnivák"
Do školky k nám dojel pan Taraba a dětem zahrál pohádku O ptákovi Ohnivákovi. Děti byly nadšení a podle slov Aleška pohádka byla úúúúžasná.
7. 11. 2019    Jana Hoblerová
Děti z MŠ u hasičů
V rámci primární bezpečnostní prevence děti navštívily místní hasičskou zbrojnici, kde je čekal pan místostarosta a profesionální hasič v jedné osobě. Dětem vysvětlil, jak se v případě nebezpečí chovat, nechal je vyzkoušet si hasičskou výzbroj a svezl statečné děti hasičským autem. Tímto bychom chtěli všichni panu Martinovi Přidalíkovi poděkovat za bezva spolupráci.
4. 11. 2019    Jana Hoblerová