Začíná podzim u Štěňátek
Podívejte se, jak si děti užívaly podzimní výchovu a vzdělávání. Opět měly velice pestrý program, činnosti, úkoly a aktivity.
31. 10. 2019    Jana Hoblerová
Podzimní tvoření a dovádění
Protože nám přálo počasí, rozhodli jsme se, že si vydlabeme dýni a dozdobíme tak vchod do školky. Znovu jsme zkoušeli zatloukat hřebíky. Zařádili jsme si v listí. A v rámci tématu podzim na zahradě a na poli jsme si udělali bramborová razítka a vytvořili plné pytle brambor. Vymodelovali jsme si stromy, listy, hrušky i jablíčka.
31. 10. 2019    Monika Altmannová
Téma rodina u Štěňátek
Štěňátka opět stihla velký kus práce. Zkoušela si skládat dům z tangramu, společně si vytvořila rodinnou mandalu z podzimních přírodnin a také oslavila narozeniny kamarádů. Děti si zkoušely navlékat, skládat, modelovat a stavět srdce, jako symbol rodinné lásky.Pomocí pracovního listu se seznámily s časovou posloupností lidského života od narození až po stáří. Když jsme byli u toho stáří, tak jsme šli společně potěšit naše spoluobčany v domově pro seniory. Povídali jsme si o tom, kdo co doma dělá a přitom jsme si vyzkoušeli zatloukání hřebíků, šroubování a hledání správných matiček, natírání dřeva, vrtání s reálnou vrtačkou, věšení prádla a běžný domácí úklid. Děti skládaly slovo rodina z listí, skládaly mamince hrníčky podle číselné řady a ty menší hledaly stínové dvojice. Skládaly rodinu z geometrických tvarů a malovaly rodinný obraz.
22. 10. 2019    Jana Hoblerová
Koťátka
Měsíc říjen se u nás nese v duchu podzimním. Využíváme přírodní materiály a tvoříme skřítky, šnečky, domečky a vše, co nás jen napadne. Na začátku měsíce jsme si osvěžili pohádku O třech prasátkách - povídali jsme si o tom, jak je důležité si pomáhat a učili jsme se zatloukat hřebíky. Poté jsme přešli na pohádku O veliké řepě, kterou si děti také zahrály. Celým měsícem nás provází písničky: Lesní skřítci, Měla babka čtyři jabka, Prší, prší a další říkanky. A proběhlo také vánoční focení.
21. 10. 2019    Monika Altmannová
Jak se máme ve školce
Druhá polovina září byla v duchu upevňování kamarádských vztahů a kooperativních dovedností. Děti si společně podzimně vyzdobily okna ve třídě, skládaly svá jména podle předlohy, hledaly svá jména a značky a zároveň procvičovaly grafomotoriku. Společně stavěly mateřskou školu z klacíků a větviček, dohromady skládaly obrázky všech dětí ze třídy. Všichni jsme šli nakrmit společně kačenky k rybníku v parku. Zahráli jsme si spoustu stolních her a upevňovali si dodržování pravidel a poctivé soutěžení. Dále jsme hráli "Hádám kdo jsem", kdy se děti učily klást otázky a popisovat kamaráda. Tvořili jsme žaludy z trhaného novinového papíru. Venku jsme poznávali kouzla matematiky a rovnováhy pomocí kamínků, některé děti poskládaly z kamínků i krásné kytičky.Sbírali jsme přírodniny na pozdější tvoření a tak nám to strašně rychle uteklo. Těšíme se na téma Moje rodina.
8. 10. 2019    Jana Hoblerová