Společná fotka školáků
Toto jsou naši školáci, kteří jdou po prázdninách do školy. Poslední zamávání a hurá, už jsou tu prázdniny!
28. 6. 2013    Monika Foffová
Výlet do Velkých Losin
Výlet se nám vydařil. Sluníčko nás vítalo už na vlakovém nádraží před odjezdem do Velkých Losin. V lázeňském parku si obě třídy našly stanoviště, kde děti nejprve posvačily.
U Sluníček následovaly sportovní hry dětí - přeskakování švihadla, házení do kruhu, skákání s gumou. Největší úspěch sklidilo házení na lahev zavěšenou na stromě. Na závěr děti dostaly dopis od Krtečka, který je chválil za zdařilé výkony a který jim zanechal ukrytý poklad. Byly v něm medaile a malý mls. Děti se těšily na léčivou vodu z Karlova pramene, kterou také ochutnaly. Velkým zpestřením byl zpěv známých písní za doprovodu paní Martinčíkové s kytarou, která byla se Sluníčky na výletě.
Koťátka měli zábavné aktivity motivované pohádkou "Zvířátka a Loupežníci" a podle her na zvířátka měly děti za úkol pohádku uhodnout, což se podařilo Martinovi. Skákali jsme jako beránci přes lano, hledali kartičky s obrázky zvířátek a pak podle hlasů správné dvojice. S šátkem na očích se snažil "slepý " kozlík shodit hůlkou láhev z pařízku. Kočička motala klubíčko, pejsek - to byla chůze se spojenými nožkami okolo stromu. Kohoutí zápas probíhal v kruhu a dvojice se snažily silou vystrčit zády jeden druhého ven. Na kačenku a slalom s vodou už nedošlo, takže děti jen ochutnaly léčivý pramen, prošli jsme parkem, pozorovali ptáky, žabky, broučky, kačky na rybníce, květiny . . . . a v závěru ještě našli zásluhou Vojtíška i loupežnický poklad, o který jsme se spravedlivě rozdělili. Notně utrmácení vedrem, ochlazeni nanukem jsme se šťastně dopravili vláčkem zpátky do školky. Bylo to prima.
18. 6. 2013    Monika Foffová