S Bolkem a Lolkem na cestě kolem světa
Bolek a Lolek v Africe
Afriku, kontinent s vyprahlými pouštěmi, savanami a deštnými pralesy si v květnu děti představily různými aktivitami. Za doprovodu hudebních nástrojů si zazpívaly s panem ředitelem dvě africké písně. Pastelkou a křídou zachytily karikatury různých afrických zvířat. Temperou namalovaly barevného lvíčka. Z lepenky tvořily africkou masku a zároveň četly zajímavosti o afrických maskách. Z papírového kartonu vytvořily legrační žirafu. Tropickou palmu sestrojily z papírové ruličky a krepového papíru, kterou později nazdobily různými zvířátky. Tvořily origami slona, z modelíny formovaly velbloudy, ve slepé mapě provedly muchláž Afriky, ze sádrového obvazu modelovaly mumie, kreslily egyptskou posvátnou kočku. Papírového černouška nazdobily korálkami, háčkovanou vlnou i barevným provázkem. Jedno slunečné odpoledne děti plnily různé sportovní disciplíny na stanovištích, stavěly pyramidy z kostek, házely kokosovým ořechem, přenášely náklad jako velbloudi, chytaly a snažily se dotknout stále výše umístěné žirafy. Mezi oblíbené sportovní aktivity patřily honičky, fotbal, skákání přes gumu i švédskou bednu, chůze na chůdách a různé pohybové hry. Ke Dni matek vyráběly balená sádrová srdíčka. Společně s dětmi jsme plánovali výlet školní družiny, při té příležitosti děti navštívily místní informační centrum, kde zjistily, k jakému účelu slouží. S velkým zájmem si vyslechly zajímavou přednášku o Vřesové studánce. Nezapomeňte! V sobotu 8. června vyráží školní družina do přírody, akce je dobrovolná!
31. 5. 2019    Simona Krahulová