S Bolkem a Lolkem na cestě kolem světa
S Bolkem a Lolkem poznáváme Evropu.
I v říjnu školní družina nabídla žákům zajímavé aktivity. Děti si doplnily cestovatelský deník o různé památky a známé osobnosti. Výtvarnou technikou zvanou muchláž začaly tvořit slepou mapu Evropy. Kreslily, vystřihovaly a přiřazovaly vlajky k evropským státům. Soutěžily s cestovní abecedou, snažily se co nejrychleji najít a vymyslet co nejvíce jmen měst, moří, řek, států či kontinentů začínající na určité písmeno. V případě potřeby mohly nahlédnout do mapy. Pracovaly ve skupinách, zkušenější děti pomáhaly svým mladším kamarádům. Klasickou hru s dominem hrál snad už každý, ale děti školní družiny se mohly seznámit s cestovatelským dominem a ověřit si tak své vědomosti. Ze žaludů tvarovaly zeměkouli a Eiffellovu věž. Četly francouzskou pohádku Kocour v botách. Mladší žáci pekli tradiční italskou pizzu. Děti přijmuly pozvání na školní oslavu významného výročí vzniku republiky. Koncem měsíce se zúčastnily ornitologické besedy v prostorách Tančírny. Panu Růžičkovi asistovaly při výrobě ptačí budky, kterou později umístily na bezpečné místo. Poznávaly různé ptáčky. Původem irský Hallowenský svátek si připomněly nejen četbou, při které si osvojovaly nové pojmy, ale i malováním svítilen, výrobou skládaných papírových strašidelných domů, pavouků z chlupatých drátků, vystřihováním netopýrů či duchů. Byla pro ně připravena malá Hallowenská party. Svátek děti zakončily namícháním kouzelného lektvaru. A jaké suroviny na to tedy potřebovaly? No přece jenom ty kouzelné! Připravily také podzimní výzdobu v podobě papírových dráčků, vodovými barvami malovaly dýně a sovičky, z kartonového výseku a přírodního materiálu vyráběly ježka. Vystřihovaly a slepovaly papírové vlaštovky, tvořily podzimní stromy z papírových sáčků, namotávaly barevné čepičky z vlny, sestrojily lopatkový větrníku na špejli, tvořily zápichy ježka a koláž ve tvaru ovoce. Vybarvovaly podle čísel relaxační omalovánky, tvořily strašáky z nanukových dřívek a ubrouskovou technikou si vyrobily schránku důvěry. V průběhu celého měsíce chodily děti často ven. V tělocvičně skákaly přes švédskou bednu a zahrály si několik pohybových her.
31. 10. 2018    Simona Krahulová