BŘEZEN
V březnu se děti zajímaly o turistiku a vše co k ní patří. Naučily se chodit venku samy i ve skupině, zahrály si honičku ve dvojicích, povídaly si o turistických značkách a o tom, jak je poznáme. Procvičily si orientaci v prostoru (vpravo, vlevo, uprostřed). Dále si povídaly o tom, jaké správné vybavení by měl mít každý „pěšák“(oblečení, obutí, obsah batohu) a soutěžily v balení batohu na čas. Společně si potom přečetly příběh s názvem Malí vandrovníci a povídaly si o svých turistických výletech. V rukodělných činnostech malovaly výlet na hrad či zámek a zahrály si papírovou stolní hru „Na pěšáka“. V ostatních činnostech se děti připravovaly na jaro. Malovaly jarní obrázky, opakovaly si velikonoční říkanky, na vycházkách pozorovaly jarní květiny a vyráběly velikonoční ozdoby.
31. 3. 2016    Šárka Charvátová