Čas na přírodu
Prázdniny jsou za námi a nás čeká plno nových zážitků a překvapení. Vracíme se do světa dětí, na místo, kde si děti mohou odpočinout, relaxovat, sportovat, tvořit i poznávat nové kamarády. V září si děti jako tradičně zahrály různé seznamovací a kolektivní hry. Vymýšlely kouzelná slovíčka pro dobrou pohodu v družině. Čekaly na ně aktivity zaměřené na přírodu. V parku soutěžily, poznaly novou hru „Jak to bylo s veverkou“, zahrály si „Schovávačku s beruškou“ a postavily domeček pro zvířátka. Často pobývaly na dětském i sportovním hřišti. V tělocvičně rozvíjely své pohybové schopnosti, zapojily se nových her (Chyť Matějovi triko, Čínská honička s kloboučky) a využívaly různé sportovní náčiní (skákací guma, velké švihadlo, balanční podložky…). Navštívily venkovní přírodovědnou učebnu. V družině si mohly poskládat lesního skřítka z papíru. Malovaly barevná zvířátka. Kreslily karikatury ovoce a zeleniny. Z kartonu od vajec tvořily lišky. Z bodláků i z papíru vyráběly různé ježky. První podzimní den si připomněly tvořením krásných podzimních listů. Po celý měsíc vystřihovaly a skládaly jednoduché papírové skládanky dle vlastního výběru. Na kartonovém podkladě se učily plést krásné pestrobarevné šňůrky nebo vyplétat barevnou postavičku z provázků a vlny.
30. 9. 2019    Simona Krahulová