S Bolkem a Lolkem na cestě kolem světa
Poznáváme největší a nejlidnatější světadíl.
Masopustní období jsme ukončili tvořením dekoračních klaunů z papírových ruliček. V březnu jsme se opět drželi tematického plánu a s dětmi jsme zábavnou formou poznávali největší a nejlidnatější světadíl. Děti se seznámily s novými pojmy. Poznaly čínskou hru „Tangram“. Dle předlohy vystřihovaly, sestavovaly a lepily různé obrazce. Svůj výkon po té zhodnotily. Seznámily se s japonským uměním skládání origami a poskládaly barevné tulipány. Krok za krokem se učily kreslit indického slona a z papíru vytrhávaly pandu velkou, národní symbol Číny. Tuhou vodou roztíratelnou temperovou barvou malovaly pandu či slona dle vlastního výběru. Z papírových košíčků tvořily čínského draka. V prostorách školní družiny proběhla malá výstava fotografií několika dětí celého světa a drobná ochutnávka typického asijského koření. Nezapomněli jsme ani na významné dny. Připomněli jsme si Světový den vody, povídali si o lidových tradicích a zvycích týkajících se jara (vynášení Moreny – četba a poslech). Děti získaly návod na kouzelné papírové květy, které si samy vytvořily. Z papírových talířků vyráběly čápa, vystřihovaly a malovaly malé včelky. Z papírových ruliček tvořily třpytivé květiny ke Dni učitelů. Další dobrovolnou časovou aktivitou byl zápich jednorožce, malá mořská panenka z kartonu od vajíček nebo papírový šálek s ouškem a podšálkem. Měsíc knihy si děti připomněly návštěvou místní í školní knihovny. Ve školní knihovně přečetly několik pohádek. V „týdnu s pohádkou“ zahráli žáci druhé a třetí třídy pro své kamarády maňáskové divadlo. A o jakou pohádku tedy šlo? To už Vám děti školní družiny poví samy.
31. 3. 2019    Simona Krahulová