S Bolkem a Lolkem na cestě kolem světa
Poznáváme mrazivou Arktidu a Antarktidu, místní faunu a flóru.
V lednu se děti školní družiny věnovaly především zimním tématům, jako jsou Tři králové či severní a jižní pól. V tělocvičně poznaly mnoho nových pohybových, závodivých a soutěživých her. Srovnávaly zvířata různých kontinentů prostřednictvím vzdělávacích kartiček. Využily puzzle světa i skládačku Arktidy. Z papírových sáčků a ze slupovacích barev tvořily obyvatele severního pólu, z polystyrenových výplní slepovaly iglú, vyráběly mrože z papírových tácků, dělaly muchláž ledního medvěda. Zazpívaly si píseň „Grónská zem“. Děti měly možnost vyplňovat různé osmisměrky, hledačky či zábavné sudoku. Vymalovávaly číselné omalovánky. Z barevného krepového papíru prováděly koláž Grónska a mrazivé Antarktidy. Do pracovních listů si nalepily zvířata severního a jižního pólu, která se učily zároveň pojmenovávat. Menší děti se naučily eskymáckou rozcvičku. Malovaly vrabce v zimě. Zapouštěním studených anilinových barev a soli si nachystaly podklad pro zvířátka severního pólu, která si samy podle předlohy namalovaly. Děti chodily často ven. Na místním kopci si za slunečného počasí užily spoustu zábavy. Tvořily různé stavby ze sněhu, eskymácké iglú, také bobovaly a jezdily na lopatách.
31. 1. 2019    Simona Krahulová