Inspirace na prázdninové tvoření
Přinášíme Vám inspiraci na prázdninové tvoření, které můžete realizovat doma i v přírodě. K výrobě budete potřebovat klacík a barevnou vlnu. Tvořit mohou všichni - předškoláci, školáci, rodiče i prarodiče!
30. 6. 2021    Simona Krahulová
Poslední společné chvilky před prázdninami
V teplých dnech si děti osvěžily své jazýčky chutnou zmrzlinou. Zahrály si mnoho kolektivních her. Oblíbené byly rovněž karetní hry, které jsou jednoduché a rychlé. Kresbou a malbou zachycovaly podmořský svět. Tvořily výrobky z papírových ruliček nebo jen tak prostě relaxovaly. Z kartonového papíru složily velký rozlehlý hrad. K pohybovým činnostem často děti využívaly vybavení školní tělocvičny. Mnoho času trávily venku. Připomněly si Den otců a svým tatínkům pro potěšení mohly vyrobit legrační visačku na dveře. Při četbě se zaposlouchaly do svatojánských tradic.
30. 6. 2021    Simona Krahulová
Den s IZS
V úterý 15. 6. proběhl v přírodovědné učebně projektový den pro děti školní družiny. Nazýval se "První pomoc není věda, jen když víš jak na to". Členové Horské služby Roman a Ondra děti seznámili s možnými příčinami stavů, které vyžadují poskytnutí první pomoci. Ukázali nám i běžné vybavení záchranáře a vysvětlili, jak se používá. Děvčata ze starších ročníků Kája s Eliškou dětem nalíčila až reálně vypadající zranění, která záchranáři na místě ošetřovali a popisovali správný postup. V závěru akce nás čekalo představení záchranářského psa s ukázkou jeho práce. Všem zúčastněným se projekt líbil. Členům Horské služby i maskérkám velice děkujeme.
15. 6. 2021    Šárka Charvátová
Den dětí s pohádkou
Během zábavné stezky děti plnily v přírodě různé úkoly. Zahnaly zlého draka, loupaly perníček jako Jeníček a Mařenka, hledaly ztracené princezny, vysvobodily jednoho zakletého žabáka, zahrály si v pohádce „O veliké řepě“, našly drakovi jeho krásnou dračici, utekly před vodníkem. Hledaly truhlu plnou čokoládových zlaťáků. Za zlaťák pak mohly získat skutečný poklad.
Děkujeme paní Hetmankové za přípravu krásných balíčků ke Dni dětí. Za finanční příspěvek posíláme poděkování občanskému spolku Rodiče dětem při ZŠ Loučná nad Desnou. Bez Vás by to nebylo ono!
7. 6. 2021    Simona Krahulová