Měsíc březen v ŠD

dube, 2024

Měsíc březen v ŠD

Měsíc březen byl plný různých aktivit. Od příprav na školní jarmark, které zaměstnaly děti na patřičně dlouhou dobu, ponožkovou výzvu, zdobení kraslic s hostem školní družiny až po velikonoční hledačku v přírodě. Nezapomněli jsme přivítat jaro, jak se patří. Připomněli jsme si společně první jarní kytičky, které jsou k vidění v okolí školy, povídali jsme si o zvířátcích. Diskutovali jsme o tradicích velikonočních svátků, šesti postních nedělích. Hráli jsme různé pohybové hry v tělocvičně, venku pak jednoznačně vedla společná vybíjená a fotbal. Představili jsme si různé techniky dekorování vajíček, věnovali jsme se různým rukodělným pracím, tvořili z různorodého materiálu. Celý měsíc jsme chodili často ven. Děti si hrály, povídaly a odpočívaly.